Šilutiškis R. Škadauskas: „Sunku bėgti tokiame karštyje“

 

Romas kadauskas_III_vietaPažinti nuošalų Lietuvos kampelį ir sudalyvauti pusmaratonio iššūkyje Pagėgiuose gegužės 19 dieną visus kvietė debiutinio „Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ organizatoriai. Tai buvo aštuntasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.

Pasak vieno iš renginio organizatorių Dainiaus Kinderio, Pagėgių krašte maža masinių renginių, ir tai norima keisti. „Norime atkreipti dėmesį į įdomų Lietuvos regioną. Vienas pagrindinių bėgimo taurės principų – atrasti Lietuvą, o Pagėgiai yra šalies kamputyje ir jį mažai kas pasiekia. Tad norėjome vienu šūviu du zuikius nušauti – ir varžybas suorganizuoti, ir parodyti šį kraštą. Tikimės, kad bėgimas taps tradiciniu“, – sakė D. Kinderis.

Bėgimo dalyviai galėjo rinktis 2, 10 ir 21 km distancijas jaukiomis miesto gatvėmis, kur nėra nei didelių pakilimų, nei nusileidimų. Ilgiausioje distancijoje dėl prizinių vietų kovoti atvyko žinomi greitakojai iš visos Lietuvos, tarp jų – ir šilutiškis Romas Škadauskas. Vilkytiškis Lietuvos 100 km čempionas Ruslanas Seitkalijevas tuo metu dalyvavo „Vilties bėgime“, Klaipėdoje .

„Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ (21 km) čempionais tapo Aurimas Rimkus (Šiauliai) – 1:16:03,4 ir Dalia Lukošienė (Šiauliai) – 1:36:43,6. R. Škadauskas savo amžiaus grupėje iškovojo III vietą, 21 km įveikęs per 1:27:02,6. „Smagu, kad tai vyko mūsų krašte. Velniškai sunku bėgti tokiame karštyje, bet kova buvo puiki“, – sakė jis.

Varžybose dalyvavęs Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas, kapitonas Evaldas Bilevičius distanciją įveikė per 1: 57:19,9. 2 km bėgime nugalėtojais amžiaus grupėse tapo Ema Broškaitė (Pagėgiai) – 7:35,9, Danielius Puodžiūnas („Kamana“) – 7:22,6, o absoliučiu 2 km trasos nugalėtoju tapo pagėgiškis Naglis Kuturys (Šilutės sporto mokykla) – 6:43,2.

Vienas iš bėgimo laimingųjų, nepriklausomai nuo užimtos vietos, loterijos būdu laimėjo savaitgalio kelionę lėktuvu į vieną iš Europos sostinių.