Šilutiškis T.Ličinchai pasaulio čempionate pagerino asmeninius rekordus

sunkioji atletika1Anahaime (JAV) nuo lapkričio 30-osios iki gruodžio 5 dienos vykusiame pasaulio sunkiosios atletikos čempionate dalyvavo daugiau nei 60 komandų. Lietuvos rinktinę (treneris Bronislovas Vyšniauskas) sudarė 4 atletai, tarp kurių buvo ir vienas šilutiškis – Tomas Ličinchai.

24 metų Tomui pavyko pagerinti asmeninius stūmimo veiksmo ir dvikovės rekordus. Geriausiai iš Lietuvos rinktinės pasirodė 26-erių Aurimas Didžbalis, užėmęs antrą vietą ir iškovojęs vicečempiono titulą. Savo džiaugsmą, kaip jam jau įprasta, jis išreiškė atbulu salto ir kaip visada nustebino žiūrovus. Mūsų rinktinės užimta 24 vieta – tikrai neblogas pasiekimas.

A.Didžbalis į prizininkus prasimušė savo užsispyrimo dėka, nes tai yra sportininkas, kuris lengvai nepasiduoda. Raunant štangą Aurimas du kartus neiškėlė 172 kg ir liko trečias, bet turėjo dar paskutinį bandymą. Lietuvis nepabūgo užsisakyti 176  kg, nors prieš tai du kartus neiškėlė mažesnio svorio. Bet kito kelio nebebuvo norint laimėti prizinę vietą. Ir Aurimui pavyko! Geriau jam sekėsi stumti štangą – 212 kg, dvikovės suma – 388 kg. Rovimo veiksmu A.Didžbalis pelnė bronzos medalį, o dvikovės rezultas garantavo jam antrają vietą, tai yra – pasaulio čempionato sidabrą. Tuomet Aurimas ir atliko savo firminį atbulinį salto per galvą.

O aukso medaliu pasidabino Irano sunkiaatletis, Rio de Žaneiro olimpiados čempionas Sohrabas Moradi, iškėlęs dviem veiksmais 417 kg (184+233). Trečią vietą užėmė Sohrabo tautietis S.Mousavijarahi – 385 kg (171+214). Iš vis varžėsi 23 dalyviai.

Šilutiškis T. Ličinchai šiuo metu treniruojasi Klaipėdoje, jis varžėsi svorio kategorijoje iki 105 kg. Tiesa, mūsiškis buvo 5 kg lengvesnis už daugelį varžovų. Tomas – šios svorio kategorijos naujokas, seniau jis varžėsi iki 94 kg svorio kategorijoje. Perėjimas iš žemesnės svorio kategorijos į aukštesnę visuomet yra nelengvas, tai yra naujas iššūkis sportininkui. Antru bandymu Tomas iškėlė 150 kg, trečiu bandymu jam pavyko išrauti 156 kg, tik gaila, kad štangą numetė už nugaros. Mūsiškiui geriau sekėsi stumti štangą: pirmuoju bandymu jis išstūmė 180 kg., antruoju – 187 kg, ir trečiuoju – 191 kg, o dvikovėje surinko 341 kg.

Tomas tarp prizininkų nepateko, užėmė 24 vietą bendroje įskaitoje, bet pagerino savo asmeninius stūmimo ir dvikovės rezultatus. Toks debiutas pasaulio čempionate tikrai geras pasiekimas, o ateityje tikimasi ir aukštesnių vietų.
Toje pačioje svorio kategorijoje kaip ir Tomas, jėgas išbandė ir jo komandos draugas, labiau patirties turintis A.Šidiškis. Jis dvikovėje surinko 351 kg (160+191). Ketvirtasis Lietuvos rinktinės narys Deividas Jucius dalyvavo +105 kg svorio kategorijoje, jis taip pat į prizines vietas nepapuolė.