Šilutiškis V. Balsys – trečius metus iš eilės A. Šociko turnyro čempionas

Baigėsi tris dienas Kaune vykęs Algirdo Šociko bokso turnyras. Jau 24 metus iš eilės vykusiame Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) aukščiausios A kategorijos turnyre šiemet kovojo daugiau negu pusšimtis boksininkų iš 9 valstybių. Nugalėtojais tapo penki lietuviai, trys iš jų apgynė pernai iškovotą titulą. Jų tarpe ir trenerio Vinco Murausko auklėtinis Vytautas Balsys.

A. Šociko turnyro čempionu tapo šilutiškis Vytautas Balsys. (Facebook nuotrauka).

Pandemija nesustabdė – A. Šociko bokso turnyras įvyko. AIBA aukščiausios A kategorijos turnyre boksininkai išsidalino medalius aštuoniose svorio kategorijose. Finaluose kovojo 9 lietuviai, jų tarpe šilutiškis V. Balsys. Jis jau trečius metus iš eilės tapo šio turnyro čempionu. Svorio kategorijos iki 75 kg finale Lietuvos čempionas taškais 4:1 įveikė čeką Milošą Bartulą.

Pasak A. Šociko turnyro čempiono V. Balsio, dėl išplitusio viruso ir paskelbto karantino visi sportiniai startai buvo atšaukti, tad visiems teko nemažą laiko tarpą praleisti namuose, be kovų. „Praktiškai visi boksininkai varžybų aistros nepatyrėme 7 mėnesius, tad pradėti kovas buvo tikrai įdomus žingsnis. Turnyras vyko kiek kitomis sąlygomis, žiūrovai buvo neįleidžiami, ringo teisėjai privalėjo dėvėti veido kaukes“, – pasakojo čempionas.

Pasak jo, turnyro organizavimas išliko ganėtinai stiprus. Šilutiškis turėjo dvi kovas, abu varžovai jam buvo pažįstami iš olimpinių atrankų, tad šiek tiek jau buvo išstudijavęs kovos eigą. Pirmoje kovoje jis susirėmė su Suomijos atstovu ir pasiekė pergalę 4:1. Antroji kova baigėsi anksčiau, nes susitrenkus galvomis abiem sportininkams atsirado kirstines žaizdos, dėl ko buvo sustabdyta kova. Šioje kovoje taipogi 4:1 laimėtoju pripažintas Vytautas.

„Laimėsi ar praloši, visada turi mokytis iš savo klaidų, kad žingsneliu palypėtum į viršų. Pagrindinis tikslas išlieka tas pats – Olimpinės žaidynės. Bus dar vienas atrankos turnyras. Dėl svajonių garsiai nešaukiu, nes sportas paremtas sunkiu darbu ir karštu atsidavimu, tad norint laimėti reikia tuo gyventi“, – kalba sportininkas.

91 kg svorio kategorijoje kitas V. Murausko auklėtinis Tomas Olberkis A. Šociko turnyre iškovojo bronzos apdovanojimą.

Pirmą kartą istorijoje šiame turnyre surengtos boksininkių kovos. Svorio kategorijoje iki 69 kg lietuvė Augustina Markelionytė taškais 0:5 pralaimėjo estei Berit Loomagi. Svorio kategorijos iki 75 kg nugalėtojos taurė Europos jaunimo čempionei Gabrielei Stonkutei atiteko be kovos, nes susirgo jos varžovė.