Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, tęsiant Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų bendradarbiavimą bei skatinant kultūros sklaidą, suorganizuotas jau ketvirtas bibliotekų vykdomos bei rajonų savitumą pabrėžiančios kultūrinės veiklos pristatymas.
Šį kartą visus sukvietė Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos diena, pavadinta kelione po Pamarį – „Šilutė, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą“.
Gerokai prieš renginį klaipėdiečiai, viešosios I. Simonaitytės bibliotekos lankytojai, ėmė domėtis šilutiškių parengtomis vaizdinėmis ekspozicijomis, smalsavo apie 2011-ųjų Lietuvos kultūros sostine išrinktos Šilutės kasdienybę ir perspektyvas.
Šilutiškius pagerbė į pristatymą atvykęs gausus kolegų būrys iš Žemaitijos regiono bibliotekų: Palangos, Kretingos, Gargždų. Sulaukta ir kraštiečių, gyvenančių Klaipėdoje. Maloniai nudžiugino bibliotekos renginių partnerio Šilutės motociklininkų klubo „Hellions“ atstovo Edvardo Jurjono apsilankymas ir šiltas palaikymas.
Gerlacho palėpėje vykęs renginys vakaro organizatorių ir dalyvių buvo įvardintas išskirtiniu. Jau kitos dienos rytą šilutiškius pasiekė elektroninė žinutė nuo Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Dianos Ciparienės: „Smagu, kad rudeniu kvepiantys pamario vėjai vakar Jūsų šaunų kolektyvą su puikiu prisistatymu atpūtė į Klaipėdą. Buvo gera susitikti, o svarbiausia iš arčiau pažvelgti į dalelę nuveiktų darbų. Man labai patiko Jūsų vakaras: informatyvus ir kruopščiai apgalvotas”.
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorės Dalios Užpelkienės sveikinimo žodis klaipėdiečiams, kraštiečiams, kolegoms ir padėka viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kolektyvui už galimybę pristatyti dalelę Pamario krašto kultūros viltingai nuteikė tolimesniam bendradarbiavimui, idėjų plėtrai ir mainams.
Pamario viešosios bibliotekos išskirtinumą ir svarbą krašto kultūrinio gyvenimo kontekste pristatė bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Laima Dumšienė pateiktyje „Inovatyvaus skaitymo skatinimas: knygos renginiai”. Pranešimas ne tik supažindino su bibliotekos novatoriškumu, bet ir suteikė pamąstymų susirinkusiems kolegoms.
Po nuotaikingo filmuko „Biblioteka – (ne) ramybės uostas” apie įprastą ir kartu naujovišką šilutiškių biblioteką, jos bendruomenę, abejingų pamariečiams neliko. Visus sužavėjo netradiciškai mąstantys Šilutės bibliotekininkai, jų gebėjimas „sveikai, linksmai ir turiningai” gyventi.
Bibliotekininkų viešnagės Klaipėdoje tikslas buvo pristatyti ne tik save, bet ir atskleisti krašto kultūros įdomybes, turiningumą – kuo mes didžiuojamės, žavimės, ką palankiai vertina aplinka. Uostamiestyje šį kartą pristatėme kintiškį buriuotoją Andrių Varną, pastarojo dvidešimtmečio (1991-2011) Šilutės knygą ir ją kuriančiuosius.
Andriaus Varno fotografijų paroda „Pasaulis yra nuostabus”, pristačiusi autoriaus kartu su dukra Rasa ir jos draugu basku Egoi dvejų metų ir dviejų savaičių (2008 m. liepa – 2010 m. rugpjūtis) kelionę jachta „Ragainė II” aplink Žemę, kvietė atrasti pasaulį savyje ir save pasaulyje. Buriuotojo sena vaikystės svajonė – apiplaukti jachta aplink Žemę ir įsitikinti, kad ji tikrai apvali – įamžinta Rasos Varnaitės sukurtuose filmuose, kurie susirinkusiuosius žavėjo egzotika, begaliniu gamtos grožiu, žmogaus drąsa ir ryžtu.
Gausus Šilutės krašto knygos puoselėtojų kolektyvas ir jų leidiniai, pristatyti ekspozicijoje „Šilutė. Dvidešimtmečio knyga ir knygininkai”, ilgam pritraukdavo renginio dalyvių dėmesį, džiugino ir stebino savo turtingumu.
Pasibaigus renginiui dar ilgai bendrauta, diskutuota, pasikeista nuomonėmis, pageidavimais. Šis prasmingas susitikimas bus akstinas tolimesnei bibliotekos veiklai, siekiant naujų tikslų ir užmojų.
Projekto vykdytojai – bibliotekos direktorė D. Užpelkienė, skyrių vedėjos L. Dumšienė, Nijolė Budreckienė, Aldona Norbutienė, Vita Gerulienė – dėkingi renginio organizatoriams ir šilutiškiams bibliotekininkams, prisidėjusiems prie jo vykdymo.
Rašyti atsakymą