Šilutiškių keliai veda tiesiai į… stulpus

Šilutiškiai vis dažniau stebisi kelininkų „išradingumu“. Jau ne pirmus metus Šilutės gatvėse matome išties paradoksalių kelininkų sprendimų.

Štai vienas naujausių eismo žiedas su 18 pėsčiųjų perėjos ženklų, kadaise šmaikščiai įvardintas „Žiedų valdovų“ darbu. Visai neseniai atnaujinta ir Ramučių gatvė, kurioje kelią kelininkams pastojo… elektros stulpas. Bet jie rado būdą asfaltą nutiesti. Ir nuskambėjo Šilutės vardas visoje Lietuvoje.

Prieš savaitę „Šilutės naujienų“ skaitytoją nustebino prie IKI prekybos centro atnaujinta pėsčiųjų perėja „į niekur“. Bordiūras, pievelė ir stulpas…

Daroma saugumo sumetimais?

Visi šie „išradingi“ sprendimai sulaukė didelio pamariškių dėmesio, užvirė ir diskusijos socialiniuose tinkluose.

Pirmasis audringų komentarų sulaukė eismo žiedas, kuriame pėsčiųjų perėjos ženklų daugiau nei šilutiškiams pasirodė, kad reikia. Pamariškiai be kita ko piktinosi, kad miestas skiria lėšų ir tokiems „įdomiems“ sprendimams.

„Ar nėra Šilutėje vietų, kur buvo galima skirti šias išvaistytas lėšas? Vaizdas toks, kad pėsčiųjų perėjų įrengimui šiame eismo žiede buvo skirtas visas biudžetas“, – rašė socialiniame tinkle „Facebook“ Irena.

Sukruto tuomet ir medžių sergėtojai. „Va jums ir paaiškinimas kodėl Šilutėje kertami medžiai. Viskas daroma eismo saugumo sumetimais, kad ženklai matytųsi…“, – komentavo Vaidas socialiniame tinkle „Facebook“.

Traukos objektas

Dar vienas stebinantis vaizdelis naujai sutvarkytoje Ramučių g. Kaip sako pamariškiai: „naujas traukos objektas“. Senas elektros stulpas vidury kelio…

Kelininkai nerado kito būdo kaip tik išasfaltuoti kelią aplink jį. Bandymai susitarti taikiai su energetikais vyksta iki šiol. Stulpas irgi sulaukė didelio tiek vietinių, tiek ir visos Lietuvos gyventojų dėmesio. Žmonės pradėjo aktyviai dalintis nuotraukomis ir vaizdo medžiaga, reportažą apie šį „reiškinį“ rodė ir per žinias.

Vietoje perėjos – nesąmonė

Vos prieš savaitę kelininkai atnaujino prekybos centro IKI aikštelės horizontalųjį ženklinimą ir perėjas aplink ją.

Vietiniai gyventojai pastebėjo paradoksą ir čia: naujai nudažyta perėja nutiesta „į niekur“.
Tai pastebėjusiai šilutiškei kilo klausimas: „kur veda ši pėsčiųjų perėja? Eidamas ne tik turi lipti į pievas, bet dar ir atsitrenki į kelio ženklus…“ Pasak mūsų skaitytojos Vilmos, tokių nesąmonių jie ten pripaišė ne vieną.

Kelininkai „nė prie ko“

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pakomentavo kiekvieną šią situaciją. Ir pasak jo, Šilutės kelininkai čia nė prie ko.

18 eismo žiedo pėsčiųjų perėjų, anot seniūno, buvo numatytos projekte.
„Jeigu projekte numatyta, kad tiek pėsčiųjų perėjų turi būti eismo žiede pagal įstatymą, tai tiek ir turim padaryti“, – sakė R. Steponkus.

Dėl stulpo Ramučių g. seniūnas patvirtino, kad jį planuojama nuo gatvės vidurio patraukti. Tačiau kada ir kaip tai bus padaryta, dar nėra aišku.

Paklausus seniūno apie naująją pėsčiųjų perėją prie prekybos centro IKI išgirdome kad „reikės pažiūrėti“.

Anot R. Steponkaus, šią perėją ženklino ne Šilutės kelininkai, o regiono. Tad Šilutė čia nė prie ko…

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.