Šilutiškių keliones į Klaipėdą netrukus stebės nauji greičio matuokliai

Šilutiškiai vairuotojai sukluso pamatę keletą naujų greičio matuoklių kelyje į Klaipėdą. Aiškėja, kad netoli Šilutės baigiamas įrengti vienas toks naujas vidutinio greičio matuoklis. O iš viso kelyje nuo Šilutės iki Klaipėdos bus įrengtos net keturios tokios modernių matuoklių sistemos.

Modernus greičio matuoklis netoli Šilutės veikti pradės jau netrukus.

Vairuotojai jau pastebėjo kelyje Šilutė – Klaipėda, ties posūkiu į Kintus išdygusį naują greičio matuoklį. Stovi čia ir apie jį informuojantis kelio ženklas, tačiau kol matuoklis neveikia, ženklas yra uždengtas juoda plėvele.

Kelyje į Klaipėdą įrengiama vis daugiau naujų vidutinio greičio matuoklių. Tokie matuokliai fiksuoja abiem kryptimis važiuojančių transporto priemonių vidutinį greitį 5 km kelio ruože. Kartu jie tikrina automobilio techninės apžiūros galiojimą, vairuotojo civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą.

Pasak Tauragės apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyresniosios specialistės Gretos Kęsminaitės – Pudžemės, policijos pareigūnai jau gavo pranešimus apie greičio viršijimą kelyje Šilutė – Klaipėda. Anot jos, sunku prognozuoti ar daugės, ar mažės nubaustųjų įrengus vidutinio greičio matuoklius. Bet viena iš pagrindinių priežasčių lemiančių eismo įvykius ir yra greičio viršijimas.

„Vidutinio greičio matuokliai yra gera prevencinė priemonė, siekiant drausminti vairuotojus“, – teigė G. Kęsminaitė – Pudžemė.

Šiame žemėlapyje galima matyti visas LAKD diegiamas greičio kontrolės priemones.

Kelyje Nr. 141 Šilutė – Klaipėda per 2021 – 2022 m. planuojama įrengti 4 vidutinio greičio matavimo sistemas (VGMS), viena sistema veiks Šilutės rajone.

Pasak VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos komunikacijos vadybininko Sauliaus Jansono, greičio matuoklių būsimų vietų prioritetai nustatomi atsižvelgiant į vidutinį metinį paros eismo intensyvumą ir eismo įvykių skaičių.

„Tikimės, kad įrengtos priemonės padės didinti vairuotojų sąmoningumą ir prisidės prie eismo įvykių mažinimo“, – teigė S. Jansonas.

Pasak S. Jansono, šiuo metu visi valstybinės reikšmės keliuose įrengiami greičio kontrolės prietaisai yra nauji ir modernūs.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.