Šilutiškių nuomonės ko labiausiai trūksta Šilutės miestui

Vaikščiojant Šilutės gatvėmis matome, kaip miestas su kiekvienais metais vis labiau tvarkomas, atsiranda daugiau pramogų, poilsio zonų, maisto tiekimo paslaugų.

Kokius pakeitimus Šilutėje norėtų matyti šilutiškiai? Ką jie siūlytų steigti, keisti, statyti ar įkurti mūsų mieste?

To ir paklausėme keleto pamariškių.
– Daiva ČEKANAUSKIENĖ, kirpėja, Grabupiai:

– Manau, kad mūsų Šilutės miesto, taip pat ir rajono gyventojams trūksta kino teatro. Prieš karantino suvaržymus jaunimas ar šeimos su vaikais kaskart tam, kad apsilankytų kino teatre, vykdavo į Klaipėdą. O tikrai galėtų ir mūsų miestas turėti kino teatrą! Pavyzdžiui, buvusi autobusų stotis – jau apleistas pastatas. Tai būtų puiki vieta įrengti kino teatrą. Ypatingai jaunimas turėtų gerą pramogą – nueiti pažiūrėti filmą. Jaunimui trūksta pramogų. Turėjome boulingą, bet ir to nebeliko. Tam, kad kažkaip kompensuoti šį praradimą jaunimui, nebuvo priimta jokių sprendimų.

 

 

– Arnoldas KUNCAITIS, treneris, Šilutė:

– Šilutei trūksta drąsesnių sprendimų ir išskirtinumo. Puiku, kad turime gražius takus, suoliukus, galime vaikščioti, važiuoti dviračiais ir sėdėti, bet ties tuo viskas ir pasibaigia. Neturiu nieko prieš suremontuotus kelius ir kt., bet manau, tam skiriamas per didelis dėmesys. Nėra jokios kūrybos. Norėtųsi Šilutėje, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, matyti šalia parkų ir takų sporto aikšteles ar stalo teniso stalus. Šilutėje nėra nė vieno stalo teniso, nė vieno lauko šachmatams žaisti pritaikyto staliuko. Turint tokią vietą ir senjorai turėtų pramogą. Taip pat Šilutės miestui trūksta „gyvybės“.

Kalbant apie jaunimo užsiėmimą, sportinę veiklą – yra keli stadionai, bet viskas aptverta ir atrodo lyg ne visiems. Turime daugybę nuostabių vietų, bet miestas jų neišnaudoja. Pavyzdžiui, stadiono miškelis, upė, sala, kuri daugelį metų neprižiūrėta ir niekas joje nieko nekuria. O juk galėtų padaryti parką, trasą vaikams. Nekalbu apie didelę, bet bent jau šiokią tokią. Turime prie pylimo tinklinio aikštelę, bet ji įrengta žmonių iniciatyva. Taip pat lauko teniso vieną aikštelę, o kodėl negali būti jų daugiau?..

Esame vandens kraštas ir tuo giriamės, bet neturim nieko aktyvaus poilsio mėgėjams, vandens sporto pramogų. Neaktyvaus poilsio mėgėjams mes turime upių, Krokų lanką, tačiau prie jų neįmanoma prieiti. Suprantu, kad tai rezervatas, bet kodėl negalime padaryti gražaus priėjimo, kad galėtume pasigrožėti vaizdais? Taip pat šalia Kultūros pramogų centro esantis tvenkinys – jis neišvalytas ir apžėlęs. Kodėl gi nepadarius nedidelio paplūdimio?..

– Augustinas MILIAUSKAS, maisto technologas, Laučiai:

– Džiaugiuosi Šilutės miesto infrastruktūros plėtra, miestas tikrai stebina savo pokyčiais. Taip pat džiugina, kad jau greitu metu išvysime iš pagrindų renovuotą Kultūros ir pramogų centrą, turėsime galimybę naudotis nauju sporto kompleksu, kurio trūko. Per šiuos kelerius metus miestas tikrai įgyvendino svarbius bei didelius projektus. Labai tikiuosi, kad miesto stadionas taip pat nebus pamirštas ir prisikels naujam gyvenimui.

Žinoma, nėra miesto be trūkumų. Šilutei trūksta vietų, kuriose jaunimas galėtų susirinkti, dalyvauti įvairiuose žaidimuose bei gerai praleisti vakarus. Tą ankščiau buvo galima padaryti boulinge, šios vietos iki šiol daugeliui trūksta.

Lijana VENCKIENĖ, mokytoja, Šilutė:

– Malonu vaikščioti sutvarkytais miesto takeliais. Šilutė su kiekvienais metais vis labiau tvarkoma. Gražėja parkai, rekonstruojami takeliai, aikštė, kuriami nauji projektai. Bet vis dar išlieka nesunkiai išsprendžiamų problemų. Vėlyvais vakarais mieste nesijaučiu saugi, H. Zudermano paminklas šviečia ryškiai, tačiau šalimais esanti Kalinausko g. labai tamsi. Kalbant apie eismą – mieste įrengiama daug žiedinių sankryžų, tačiau nepastebima, koks intensyvus eismas yra centrinėje gatvėje. Manau turėtų būti įrengtos salelės ar imtasi kitokių priemonių, kurios šiek tiek pristabdytų vairuotojus.

Taip pat miestui trūksta žaidimo aikštelių vaikams, baseino, sportinių užsiėmimų ir ramių pasivaikščiojimų vietų. Parke prie Kultūros ir pramogų centro laksto daug palaidų šunų, jau nekalbant apie augintinių paliekamą „gėrį“. Šuniukams vedžioti galėtų būti paskirtos kitos vietos. Mes neišnaudojame tų vietų, kurias turime, pavyzdžiui, didelės erdvės prie Šyšos upės esančioje saloje.

Kalbino Ramunė DADŪRAITĖ

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.