Šilutiškių olimpinis dienoraštis: gatvėje šokantys britų pareigūnai ir sirgalių aistros krepšinio arenoje (foto)

Šilutiškiai olimpiniame miestelyje. / Bendikų asmeninio archyvo nuotr.„Šilutės naujienų” specialieji korespondentai -šilutiškių sporto sirgalių Bendikų šeima toliau dalijasi įspūdžiais iš olimpinio Londono.

Šįkart jie papasakojo krepšinio sirgalių užkulisius: kodėl britų pareigūnai neleido dainuoti „ant kalno mūrai” ir kokios aistros verda arenoje. Taip pat atskleidė, kur skubėjo garsus rusų krepšininkas Andrejus Kirilenko.

Už stovėjimą sirgaliams skirtos baudos

Bendikai džiaugiasi, jog turi jau visus bilietus į krepšinio varžybas kur žais lietuvaičiai. Netgi su Amerika, nors iš pradžių būgštavo, kad šias vieninteles varžybas teks stebėti televizoriaus ekrane. Visų kitų sporto šakų, kur pasirodys lietuviai, deja, bilietų kol kas nepavyksta įsigyti.

„Girdėjome, kad tautiečiai labai pyksta matydami laisvas vietas krepšinio arenoje. Taip yra todėl kad vienas bilietas skirtas dvejoms krepšinio varžyboms, t.y. 4 šalių sirgaliams. Dažniausiai būna taip, kad tie sirgaliai, kurių komanda sužaidė, išeina ir palieka laisvą vietą. Jei bilietai būtų pardavinėjami į kiekvienas varžybas atskirai, neužtektų laiko išleisti visos minios ir iškart įleisti kitą”, – paaiškino Rita Bendikė.

Kajus Bendikas su garsiuoju sirgaliumi Sėkla. / Bendikų asmeninio archyvo nuotr.Krepšinio arenoje lietuvių sirgaliai bilietus turi išmėtytus po visą areną, todėl radę laisvesnę tribūną visi renkasi vienoje vietoje. Per rinktinės varžybas su Nigerija R.Bendikės vyras Petras su sunumi Kajumi taip prisijungė prie daugumos.

„Deja, anglams ši minia nelabai patiko. Jiems toks sirgalių aktyvus palaikymas pasirodė kaip riaušių kurstymas, todėl bandymai pasodinti visus ant kėdžių baigėsi tuo, kad buvo iškviesta policija. Savanorei lietuvei, kuri užvedinėjo lietuvaičių dainas, tokias kaip „ant kalno mūrai”, ir keletui kitų sirgalių buvo išrašytos baudos už įsakymo „sėsti” nevykdymą”, – pasakojo Rita.

Bendikai pastebi, kad ant bilieto niekur nerado taisyklės, draudžiančios stovėti varžybų metu.

„Lietuvių pirmavimas prieš Nigeriją dar labiau įaudrino žiūrovus ir būrelis sirgalių sugebėdavo greitai uždegti visus arenoje esancius lietuvius. Anglu fanai palaikė gražų žaidimą, todėl plodavo kiekvieno taiklaus metimo metu, nesvarbu, ar įmetė lietuviai, ar Nigerija”, – krepšinio rungtynių peripetijas atskleidė R.Bendikė.

Anglai norėtų įsivaikinti R.Meilutytę

Šilutiškiai pasakoja, jog Londone labai daug kalbama apie lietuvių plaukikę 15-metę Rūtą Meilutytę, iškovojusią aukso medalį. Apie ją rašo vietiniai laikraščiai, rodo televizija. Britai didžiuojasi, kad talentinga mergina gyvena ir treniruojasi Anglijoje, o BBC kanalas pajuokavo, kad Anglijai vertėtų Rūtą įsivaikinti.

Vakar Bendikai nusprendė į olimpinį miestelį nuvykti anksčiau, kad galėtų viską detaliai apžiūrėti. Pakeliui link miestelio didžiulėje žmonių spūstyje prie prekybos centro šilutiškiai pamatė greta einantį rusų krepšininką Andrejų Kirilenko su žmona.sirgaliai

„Paprašius nusifotografuoti Kirilenkos žmona, tempdama vyrą už rankas, aiškino, kad jie skuba ir neturi laiko, bet A.Kirilenko sustojo ir sutiko nusifotografuoti. Pavyko pamatyti kur jie abu taip skubėjo, pasirodo – į kazino”, – įspūdžiais dalijosi sirgaliai.

Olimpiniame miestelyje be gražių vaizdų šeima suprato, kad jokių nemokamų pramogų čia neras. O ir mokamos pramogos, tokios kaip pasidaryk nuotrauką su olimpine ugnimi – už 30 svarų (apie 133 Lt), pakilti liftu už nemažus pinigus ir pamatyti miestelį iš aukštai. Miestelyje veikia muzikinis kubikas į kurį norint patekti reikia eileje stovėti apie 2 valandas.

Šokantys britų policijos pareigūnai. / Bendikų asmeninio archyvo nuotr.„Viskas labai brangu, pvz. kokakolos buteliukas miestelyje kainuoja 2,5 svaro (apie 11 Lt), kur už 2 svarus turguje nusipirkome 12 buteliukų pakuotę. Alaus 0.33 ml kainuoja 4 svarus (apie 17 Lt)”, – pasakojo Rita.

Bendikai matė ir malonų dalyką, suteikusį gerų emocijų – tvarką prižiūrintys britų pareigūnai šoko gatvėje ir sukėlė daug aplinkinių ovacijų.

Liepos 31 dieną, antradienį, R.Bendikė atšventė savo gimtadienį su dviem savo vyrais valgydama picą. „Šilutės naujienos” prisideda prie gimtadienio sveikinimų ir skiria Ritai britų grupės „Muse” dainą „Survival”, kuri tapo oficialia olimpiados daina.

Nuotraukų galerija:

joomplu:6443