Šilutiškių olimpinis dienoraštis: sirgalių nacistiniai išpuoliai ir A.Guogos pažadas (foto)

Bendikų šeima prie vienos iš Londono įžymybių - Tauerio tilto. / Bendikų asmeninio archyvo nuotr.Vakarykštė diena šilutiškiams sirgaliams Bendikams pilna įspūdžių.

Pirmiausia, sirgalių incidentai su britų policija, vėliau – krepšinio rinktinės nesėkmė žaidžiant su prancūzais. Nuotaiką pataisė Lietuvos olimpinis atašė Londone Antanas Guoga. Jis sirgaliams pažadėjo, kad krepšininkai tikrai paklius į ketvirtfinalį.

Pažadą davė ir traksėdiškis boksininkas Evaldas Petrauskas – medalis tikrai bus.

Nuo žinios, kad lietuvį krepšinio faną nubaudė 2500 svarų (apie 10 tūkst. litų) bauda už neva nacistinį išpuolį, sirgaliai buvo apstulbę.

„Vieną ranką iškėlę taip reiškėme pagarbą savo komandai tiek Turkijoje, tiek Lietuvos Euorpos čempionate, ir niekur niekada nekliuvome… Iš tiesų stebint rinktinės kovą su prancūzais teko tramdyti save, kad po sėkmingo perdavimo ar metimo nepašoktum nuo kėdes, neiškeltum vienos rankos ir kad nuotraukuose nebutume uzfiksuoti Hitlerio poza. Londone gyvenantys draugai paaiškino, kad čia juodaodis visada bus teisesnis prieš baltaodį”, – apgailestauja Rita Bendikė.

Kajus Bendikas pramogauja Londone. / Bendikų asmeninio archyvo nuotr.Pralaimėjus prancūzams nuotaikos buvo nekokios, bet kadangi varžybos vyko anksti ryte, dieną Budrikai nusprendė praleisi Londono centre.

Šilutiškiai kilo pamatyti Anglijos sostinės iš paukščio skrydžio apžvalagos ratu (Londono akimi), plaukė Temzės upe, pamatė įžymųjį Bigbeną, Tauerio tiltą. Diena, praleista Londono centre, puikus oras padėjo sirgaliams užmiršti nesėkmę su prancūzais.

Nuotaika pakilo ir pagaliau gavus bilietus į boksininko Evaldo Petrausko kovą. Vakare nuvyke į Exel areną, kur turėjo boksuotis Evaldas, Bendikai sutiko pirmąjį boksininko trenerį Vincą Murauska, LRT žurnalistus, Lietuvos ryto fotografą ir keletą olimpinio komiteto narių su Antanu Guoga. A.Guoga sirgalius ramino, kad lietuvių krepšininkai į ketvirtfinalį tikrai paklius.

„Evaldo kovą turbūt matėte visi. Mano vyro emocijos liejosi per kraštus palaikant Evaldą, nes vyras taip pat treniravosi pas trenerį V.Murauską ir išmano boksą. Salėje tyluma, norėjosi palaikyti Evaldą, todėl pradėjom skanduoti „Lietuva”. Pasigirdo pritariantis balsas kitoje arenos pusėje, kur sėdėjo olimpinio komiteto nariai”, – džiaugėsi Rita.

Po boksininko pergalės šilutiškiai tryško gera nuotaika. Susitikus su Evaldu, jis labai džiaugėsi kraštiečių palaikymu ir žadejo, kad medalis tikrai bus.

Kadangi Angijos boksininkas iškrito, sirgaliai tikisi, kad bilietus bus įmanoma įsigyti lengviau nei prieš tai.

Galerija

joomplu:6455

Silutes naujienu LOGO