Šilutiškių pergalės Pasaulio ir Europos bokso čempionatuose

boksininkai komandaSmagu, kai Šilutės sporto mokyklos bokso trenerio Vinco Murausko auklėtiniai gina Lietuvos garbę pasaulio bokso čempionatuose. Ne išimtis – Austėja Aučiūtė, kuri pirmą kartą jėgas išbandė pasaulio moterų bokso čempionate. Nors medalio parsivežti nepavyko, bet debiutas tikrai neblogas.
Taip pat ir trenerio treniruojami Vytautas Balsys ir Robertas Jokulys Lietuvos garbę gynė Europos jaunimo (17-18 metų) bokso čempionate. Vytautas čempionate pasirodė geriausiai iš visų lietuvių – laimėjo sidabrą.

Prieš čempionatą – stovykla

Ruošiantis pasaulio moterų bokso čempionatui A.Aučiūtė su dar dviem Lietuvos komandos draugėmis intensyviai treniravosi įvairiose stovyklose. Paskutinė stotelė prieš čempionatą buvo Ukrainoje. mergina teigia, kad stovykla buvo labai naudinga, nes treniruotės vyko su pajėgia Ukrainos rinktine, treniruočių partnerės buvo pasaulio čempionės, pasaulio ir Europos čempionatų finalininkės. Tad patirties lietuvės pasisėmė tikrai nemažai.

Pasaulio moterų bokso čempionatas vyko gegužės 19-27 dienomis Kazachstano sostinėje Astanoje.

Dvidešimtmetė A.Aučiūtė, buvusi pasaulio jaunių čempionato prizininkė, pirmą kartą jėgas išbandė pasaulio moterų čempionate 64 kg svorio kategorijoje.

Pirmąją kovą prieš airę, pasaulio čempionato II vietos laimėtoją Kellie Harrington, šilutiškė pralaimėjo 0:3 (36:40, 36:40, 36:40). Kova ringe buvo apylygė, bet teisėjų sprendimu, tądien pranašesnė buvo Airijos atstovė.
Po to šilutiškė dar turėjo keturias draugiškas kovas – visas laimėjo.

Dabar Austėjos laukia lapkričio mėnesį Bulgarijoje vyksiantis Europos bokso čempionatas.

Šilutiškis – geriausias Lietuvos rinktinėje

Europos jaunimo bokso čempionate Anapoje (Rusija) birželio 6-14 dienomis Lietuvos garbę gynė du šilutiškiai, praėjusių metų Europos čempionato prizininkai jaunių grupėje: V.Balsys (75 kg) ir R.Jokulys (91 kg).

V.Balsio svorio kategorijoje buvo 17 dalyvių. Pirmojoje kovoje šilutiškis susirėmė su latviu Aleksejs Aboltins.

Vienbalsiu teisėjų sprendimu, kovą laimėjo Vytautas. Baltarusį Yahorą Skamarokhą šilutiškis nugalėjo taip pat vienbalsiu teisėjų sprendimu. Trečiojoje kovoje V.Murausko auklėtinis neabejotinai buvo pranašesnis už anglą Beną Rees.

Finale V.Balsio laukė susitikimas su Rusijos atstovu Maksimu Emelyanovu. Atkaklią kovą, kurioje Vytautas turėjo didelius šansus išplėšti pergalę, teisėjų sprendimu 2:1 laimėjo rusas. Vytautui teko sidabras.

Šis jo medalis buvo aukščiausias Lietuvos boksininkų rinktinės pasiekimas. Iš viso iškovoti du medaliai: antrąjį bronzos medalį laimėjo Lietuvos atstovas Artūras Zinkovskis.

R.Jokulys šiame čempionate pirmoje kovoje susitiko su gruzinu Begadze Nikoloz, praėjusių metų Europos jaunimo čempionu. Kova pradžioje buvo apylygė, vėliau Robertas gavo smūgį į veidą, pasipylė kraujas, ir susikoncentruoti į kovą jam darėsi sunkiau. Tad pranašesnis buvo Gruzijos atstovas, o mūsiškio kelionė ringe baigėsi.

Dabar jaunimas intensyviai ruošiasi artėjančiam Pasaulio jaunimo čempionatui, kuris vyks spalį Sankt Peterburge.

Treneris V.Murauskas dėkoja visiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie šių perspektyvių sportininkų išvykimo į čempionatus. Be jų nebūtų pavykę  parvežti medalių į Lietuvą. Pasak trenerio, šiuos puikius pasirodymus kartu su savo auklėtiniais jis skiria artėjančiam Šilutės sporto mokyklos 60 metų jubiliejui.