Šilutiškių svajonė pildosi – „Lidl“ ateis į Šilutę per Velykas

 projesta autobusu_stotisSusitikime su žiniasklaida rajono vadovai prasitarė, kad Savivaldybės transporto įmonė UAB „Šilutės autobusų parkas“ tvarkosi dokumentus pirkti valstybės žemę. Pirks tą žemę, kur dabar yra autobusų parko teritorija. Tačiau visi žino, kad autobusų parkas netrukus bus iškeldintas į naują vietą – į Dariaus ir Girėno g. 30.

Kad ir nenoriai, rajono vadovai turėjo prisipažinti, kad tą įsigytą sklypą „Šilutės autobusų parkas“ turės neilgai – didesnę dalį sklypo ruošiasi parduoti prekybos tinklo „Lidl“ savininkams. Likusi žemės dalis, ant kurios bus pastatyta nauja autobusų stotis, liks UAB „Šilutės autobusų parkas“ nuosavybė.

„Lidl“ – vienintelis prekybos tinklas Lietuvoje, kuris savo prekybos centrus stato tik ant nuosavos žemės. Nors sutartys dar nepasirašytos, bet meras V.Laurinaitis patvirtino faktą, kad autobusų parko vietoje bus statomas „Lidl“ prekybos centras.

„Šilutės autobusų parkas“ jau turi Nacionalinės žemės tarnybos pažymą, kad už visą sklypą turės sumokėti valstybei 223 tūkst. eurų.

Savivaldybė, suplanavusi iškeldinti autobusų parką į nuošalesnę miesto vietą, pradžioje tikėjosi atrasti investuotoją, kuris tik nuomosis buvusio autobusų parko teritoriją, esančią šalia centrinės Tilžės gatvės ir katalikų bažnyčios. Tačiau siekiant didesnės konkurencijos tarp prekybos tinklų ir įgyvendinant šilutiškių svajonę „Lidl“ turėti savo mieste, tenka taikytis ir prie jų iškeltos sąlygos.

Investuotojai – tuometinis UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas ir jo pavaduotojas Darius Baliukevičius, pernai rudenį teikdami pasiūlymą dėl autobusų parko iškeldinimo, naujos autobusų stoties ir prekybos centro statybos, minėjo spartesnius terminus. Buvo žadėta visas statybas baigti 2017 metų pabaigoje.

Bet autobusų parko iškeldinimas šiek tiek užsitęsė. V.Laurinaitis sakė, kad statybų terminai nutolo ne dėl investuotojų kaltės. Tiesiog 3-4 mėnesius suvėlavo naujojo sklypo autobusų parkui teritorijos planavimas ir žemės paskyrimo procedūros. Dabar jau suderinti visi dokumentai – autobusų parko naujos teritorijos detalusis planas ir statinių projektai. Taigi autobusų parkas jau šių metų gruodžio mėnesį turėtų būti perkeltas į naująjį savo kiemą, esantį Dariaus ir Girėno g. 30 (tai teritorija už „Transkonos“ techninių apžiūrų punkto). O „Lidl“ prekybos centro ir naujosios autobusų stoties Šilutėje galima tikėtis tik kitais metais.

D.Baliukevičius, dabar tapęs UAB „Projestos projektai“ generaliniu direktoriumi, „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad jau baigiama prisiderinti prie „Lidl“ keliamų sąlygų. Planuojama „Lidl“ prekybos centro statybas baigti iki 2018 metų Velykų.