Šilutiškių trispalvės ir sostinėje papuošė Gediminaičių stulpus

turizmo mokykla trispalves 100 9438Į jaunimo sumanytą akciją originaliai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį įsitraukė beveik 1000 švietimo įstaigų Lietuvoje ir užsienyje, tarp jų – ir Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bendruomenė.

Kovo 6-ąją 10 aktyviausių mokinių ir trys mokytojos vyko į baigiamąjį renginį Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje.
Šilutiškiai į sostinę nuvežė pusantro šimto trispalvių juostelių, kurias patys surišo.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos Turizmo ir paslaugų skyriaus vedėja Irena Sudeikienė pasidžiaugė, kad mokiniai entuziastingai priėmė pasiūlymą dalyvauti akcijoje. Štai III kurso moksleivė Rita Šertvytytė, netrukus įgysianti socialinio slaugytojo profesiją, nupynė per 200 juostelių. Mergina vyko į Vilnių ir ten prie Gediminaičių stulpų ne tik pririšo atsivežtą trispalvę juostelę, bet ir asmeniškai galėjo pabendrauti su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite bei jai padovanoti savo numegztas riešines.100 9464

Anot I.Sudeikienės, akcijoje Vilniuje dalyvavusių mokinių ir mokytojų patirti įspūdžiai ilgam įsirėžė į širdis.
„Buvo gera matyti bendrą dalyvių dvasią, pulsuojančią renginio metu. Tokia akcija – viena didžiausių pilietiškumo pamokų“, – mano I.Sudeikienė.

Kovo 6-ąją Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos mokiniai, lydimi I.Sudeikienės, socialinės pedagogės Editos Endrulienės ir lietuvių kalbos mokytojos ekspertės Daivos Trijonienės, pabuvojo ne tik Nacionalinėje dailės galerijoje, kur vėliau buvo surengtas gražus koncertas. Šilutiškiai, ryšėdami trispalves apyrankes kaip nemokamus bilietus, vyko į Valdovų rūmus, Gedimino pilį, Prezidentūrą, pasigrožėjo sostinėje šurmulį kėlusia Kaziuko muge.

Į sostinę iškeliavo tik dalis mokyklos mokinių nupintų trispalvių juostelių. Kita dalis dar vasarį buvo pririšta prie Šilutės kultūros ir pramogų centro stovėjusių Gediminaičių stulpų instaliacijos.

Išradinga šios mokyklos bendruomenė, besiruošdama Kovo 11-osios minėjimui, iš trispalvių juostelių nupynė Lietuvos žemėlapį, kuriuo papuošė aktų salę.