Šilutiškių viešnagė Sovetsko bibliotekoje

 

Šilutiškė V.Gerulienė Sovetsko bibliotekininkams įteikė lauktuvių - lietuvišką šakotį.Sovetsko (Rusija) miesto Isaako Jakovlevičiaus Rutmano centrinės bibliotekos 65-mečio šventėje dalyvavi ir Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai.

Su šios bibliotekos kolektyvu Pamario bibliotekinius specialistus sieja ilgametė draugystė.

Tą dieną Sovetsko bibliotekininkai sulaukė gausaus būrio svečių – vietinės valdžios, įvairių bendruomenių atstovų – muziejininkų, visuomeninių draugijų, įvairių klubų narių. Svečiai dėkojo už glaudų bendradarbiavimą ir palaikymą, įteikė šūsnis dovanų, padėkų.

Bibliotekininkų pasveikinti atvyko miesto garbės piliečio, žinomo mieste ir rajone istoriko ir rašytojo I.J.Rutmano (1926 10 04 – 2003 03 14) našlė Zinaida V.Rutman. Ji žemai nusilenkė šilutiškių delegacijai, taip išreikšdama pagarbą Lietuvai už tai, kad Klaipėdos spaustuvė „Eglė” sutiko publikuoti ir išleido jos vyro parašytą mokslo populiarinimo knygą „Iš Sovetsko į Tilžę”, kurią tuo metu atsisakė spausdinti Rusijos spaustuvės. Pasak kritikų, tai sėkmingiausias kraštotyros leidinys iš visų anksčiau išleistų apie Tilžės istoriją.

Sovetsko bibliotekos direktorei Galinai Utkinai ir visam kolektyvui Zinaida V. Rutman padėkojo už tai, jog po vyro mirties biblioteką ji atrado kaip antruosius namus, ir bibliotekos Kraštotyros skyriui atsidėkodama padovanojo I.J.Rutmano rankraščius.

Šilutiškiai bibliotekininkai kolegoms linkėjo gražios šventės, prasmingų darbų, įteikė krepšelį knygų bei lietuvišką akcentą – šakotį.