Šios gėlių rūšys pavasarį – populiariausios: kaip jomis pasirūpinti?

Žemei pradedant busti iš miego, išsiilgtą pavasarį verta pasitikti su gėlių žiedais. Floristas Antanas Mažonas sako, kad renkantis pavasarines gėles parduotuvėje vertėtų atsižvelgti į jų lapų ir pumpurų būklę, o perkami svogūnėliai turėtų būti sveiki bei sausi. 

Floristas A. Mažonas pastebi, kad populiariausios pavasario gėlės Lietuvoje – tulpės, krokai, hiacintai ir narcizai. Renkantis šias ar kitas gėles bei perkant jų svogūnėlius, rekomenduojama atkreipti dėmesį į bendrą gėlės būklę, žiedo prasiskleidimą bei svogūnėlio išvaizdą.

„Rinkitės gėles su sveikais lapais ir pumpurais, be matomų ligos požymių ar kenkėjų, venkite puvinio ar kitų pažeidimų ant gėlės ar jų svogūnėlių. Pumpuras turėtų būti pakankamai neprasiskleidęs – tai užtikrins ilgesnį žydėjimo laikotarpį namuose. O jeigu perkami svogūnėliai pražydinimui, svarbu, kad jie būtų sveiki, sausi, be gleivių, nesupeliję, nesusitraukę“, – sako A. Mažonas.

Pavasario gėlių žiedadulkės retai sukelia alergiją, nes jos sunkiai sklinda ore ir jų paprastai būna nedaug, tačiau reikėtų atsižvelgti į kitas apsisaugojimo nuo odos sudirgimo priemones. Hiacintų ir tulpių kotelių išleidžiami syvai gali dirginti odą, todėl reikėtų juos pjauti ir merkti atsargiai, su pirštinėmis. Vertėtų joms užtikrinti optimalią kambario temperatūrą: nuo 15 °C iki 20 °C, kuo šilčiau, tuo greičiau skleidžiasi žiedai. Hiacintams ir tulpėms, auginamoms vazonėlyje, geriausia laikyti šviesioje vietoje, arčiau langų. Svarbu neleisti dirvai visiškai išdžiūti arba būti permirkusiai.

Hiacintai, tulpės ar narcizai, namuose gali išsilaikyti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo drėgmės ir temperatūros, o po žydėjimo galima leisti joms šiek tiek pailsėti ir persodinti į žemę lauke, kur jos žydės kasmet. Bet tai geriausiai daryti nužydėjus, atkreipti dėmesį į sodinimo gylį ir dirvos sudėtį: kuo giliau sodiname, tuo ilgiau lauksime išlendančių stiebų ir žiedų.

Pagal BNS inf.