Širdies gerumu vėl dalinsis tradicinis labdaros koncertas „Žiemos šokis“

 ziemos sokisNenumaldomai artėja gražiausios, nuoširdžiausios ir daugelio su nekantrumu laukiamos šv. Kalėdos. Ta proga gruodžio 14-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centre vėl aidės moderni muzika, atmosferą kaitins šokėjai bei juos palaikančių žiūrovų plojimai.

Atverti savo širdies gerumą, atjautą, gailestingumą bei rūpestį tradiciškai šiemet jau trečius metus iš eilės kviečia labdaros renginys „Žiemos šokis“, kurį organizuoja  trys garsiausi Šilutės šokių klubai: „Atėnė“ (vadovė Jūratė Gricevičienė), „Žvaigždūnė“ (vadovė Loreta Stanelienė) ir „Lūgnė“ (vadovė Asta Maigienė).

Kasmet sulaukdamos vis daugiau geradarių, kurie prieš Kalėdas ištiesia savo ranką sunkiai besiverčiančioms šeimoms, asociacijos „Trys žuvys“ įkūrėjos nusprendė tęsti gerumo idėją: kviečia visus dovanoti dalelę prieškalėdinio džiaugsmo tiems, kam šiuo metu nėra lengva.

Pradžiugino vertingomis dovanomis

Tiek pernai, tiek užpernai, įvykusių koncertų „Žiemos šokis’ metu surinktomis lėšomis (apie 2000 Eur) bei dar rėmėjų – įmonių, verslininkų, kitų asociacijų, pavienių gyventojų – parama buvo pradžiugintos net kelios dešimtys Šilutės rajono šeimų. Iš viso septyniems vaikams buvo nupirkti jų sveikatai reikalingi akinukai, dvi skalbimo mašinos, padovanoti keli rašomieji stalai, viengulės ir dviaukštės lovos, lovos-sofos, kūdikiams skirti maniežai, klausos aparatas, šeimoms, auginančioms ligoniukus, padėta įsigyti kasdien reikalingų sauskelnių ir rūbų.

Visa tai – tik dalis būtinų reikmenų, kurie atnešė nuoširdų džiugesį, spaudė dėkingumo ašaras ir šypsenas.

 „Kasmet prieš renginį kartoju, ir dabar pasakysiu tą patį: nepaprastai svarbu padėti. Ši parama yra labai reikalinga vaikams ir jų šeimoms“, – sako klubo „Atėnai“ vadovė J.Gricevičienė.

Anot jos, vykdant akciją ir bendraujant su Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovėmis, socialinėmis darbuotojomis, ji kasmet mato, kiek dar daug mūsų rajone yra šeimų, kurios sunkiai gyvena. Pasak pašnekovės, daugelis turbūt net neįsivaizduoja to skurdo mąsto, kuris alsuoja vargstančių šeimų kasdienybėje. O ką jau kalbėti apie artėjančias šventes, kai, vargu ar jos randa ką skalsesnio padėti ant stalo.

Laukiama daugiau geradarių

Asociacijos „Trys žuvys“ atstovės šiemet vėl bendradarbiauja su savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriumi ir gavo sunkiai besiverčiančių šeimų ir jose augančių vaikų poreikių sąrašą. Jis netrumpesnis nei pernai… Aprašytose šeimose finansinė situacija tikrai labai sunki, tad neįmanoma likti abejingiems.

 Renginio „Žiemos šokis“ organizatorės sako, kad gruodžio 14-ąją už parduotų bilietų surinktas lėšas (bilieto kaina – 3 Eur) bus nupirkti svarbiausi daiktai, kurių laukia šeimos. Kiti daiktai bus įgyti už kitų rėmėjų suaukotus pinigus.

Taip pat tikimasi, kad šiemet, kaip ir pernai, atsiras geradarių, kurie pasisiūlys patys nupirkti ar padovanoti kitus reikiamus daiktus. 

Pagal pateiktą sąrašą, vargingai gyvenančioms šeimoms labai reikia kelių virtuvės stalų, kelių spintų, net dviejose šeimose nėra dujinių viryklių ir skalbimo mašinų. Keturios šeimos tikisi, kad jų vaikai pagaliau geradarių dėka turės ant ko ruošti namų darbus, nes iki šiol neturi rašomųjų stalų. Taip pat sąraše paminėta, kad labai reikia  kūdikio lovelės su čiužinuku, keliolikos lovų,  sofų-lovų ir dviaukčių lovų.

Tad nepamiršdami pernai pasėto prieškalėdinio gerumo ir sulaukto dosnumo, tikimės, kad galbūt vėl atsiras geradarių, kurie, žinodami trūkstamų daiktų sąrašą, nuspręs juos padovanoti. Juk ne paslaptis, kad dažnai keisdami kokį buities daiktą į naujesnį, ieškome, kur dėti senąjį, nors jis dar yra geros kokybės ir gali kažkam ilgai tarnauti.

Koncerto „Žiemos šokis“ metu tikimasi pasidžiaugti pirmaisiais įsigytais ar padovanotais daiktais, padėkoti rėmėjams (jei jie sutiks viešai prisistatyti).

 Norintieji prisijungti prie šios gerumo akcijos kviečiami kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovę Indrą Pranaitienę tel. 8 652 79457. Jums bus suteikta išsamesnė informacija apie trūkstamus daiktus, kuriais galima artėjančių švenčių proga pradžiuginti vaikus, gyvenančius sunkiai besiverčiančiose šeimose.