Šiukšlynų kontrolei Šilutėje – dar vienas specialistas, bet šiukšlių krūvos nemažėja

Tokia senų baldų ir kitų atliekų krūva šalia parduotuvės riogsojo ne vieną dieną, kol įmonės vadovams trūko kantrybė ir jie sukruto patys ieškoti šiukšlių vežėjų ir žurnalistų.

„Reikia susitvarkyti aplinką, tačiau atliekų tvarkymas neduoda ramybės? Ecoservice teikia greitas ir kokybiškas atliekų išvežimo paslaugas Šilutėje“, – toks pažadas pasitinka kiekvieną, atsivertusį šio atliekų vežėjo internetinį puslapį.

Skamba gražiai? Tik kas jau kas, o šilutiškiai gerai žino, kad toli gražu ne viskas, kas blizga, yra auksas… Nes šiukšlių tvarkymo (tiksliau – netvarkymo) Šilutėje temą ko gero jau galima vadinti „sena kaip pasaulis“…

Net kai išveža, palieka šiukšlyną

Šį kartą kantrybė trūko verslininkams – UAB „Šilutės prekyba“ vadovams. Naujakurių kvartale parduotuvę turinčios bendrovės direktorius Egidijus Kuzminskas pasakoja jau pavargęs kariauti su mūsų miesto atliekų vežėjais.

„Pagal grafiką balandžio 27 dieną turėjo išvežti šiukšles, bet neišvežė. Skambinome, tai išvežė tik dalį šiukšlių, o krūvą dienos šviesos lempų ir šiukšlyną paliko. Reikia eiti patiems ir tvarkyti. Šiandien, balandžio 30 d. ir vėl prie parduotuvės šiukšlynas, vėl turime prašyti, kad išvežtų. Ar mūsų čia darbas?.. Ant mūsų žemės prie parduotuvės padaro šiukšlyną, laiku neišveža, ir dar palieka patiems išsivalyti“, – pasakoja E. Kuzminskas.

Anot jo, pradėjus ieškoti teisybės atliekų vežėjai sugrįžta, tačiau tai, kaip jie atlieka savo darbą, irgi netelpa į jokius rėmus. „Gulėjo toje krūvoje senas veidrodis, tai jį sudaužė, kabindami kitas atliekas dalį žolyno iškabino. Ir vėl patys einame ir tvarkome“, – toliau pasakoja E. Kuzminskas.
Gal rimtai, gal juokais jis pažada tą krūvą dienos šviesos lempų nunešti tiesiog į „Baltųjų rūmų Priėmimo skyrių“… Sako, gal tada ir kas nors iš valdžios imsis kontroliuoti atliekų vežėjus…

Kas turi tvarkyti?

E. Kuzminskas supranta, kad stambiagabaritės atliekos – įvairūs baldai, seniai daug kur nebenaudojamos dienos šviesos lempos ir kitas niekam nebereikalingas „turtas“ šalia parduotuvės nenukrenta iš dangaus – greičiausiai taip atliekomis atsikrato aplinkinių namų gyventojai.

„Tačiau kas turi jas tvarkyti: žemės, kurioje stovi parduotuvė savininkas – bendrovė ar už miesto švarinimą atsakingos įmonės, kurioms už darbą pinigus moka Savivaldybė?“, – klausia jis.

Pasak direktoriaus, tokia betvarkė tęsiasi jau net nebe pirmus metus. Blogiausia, kad krūvos atliekų šalia parduotuvės išauga tokios, kad jau net trukdo privažiuoti prekes atvežančių tiekėjų sunkiasvoriams.

„Arba tegu jie randa kitą vietą konteineriams, arba tegu darbą kitaip organizuojasi“ – patarimą „Ecoservice“ vadovams duoda E. Kuzminskas.

Tokie vaizdai konteinerių aikštelėse Šilutėje jau įprasti: kalnai neišvežamų šiukšlių nebe pirmi metai piktina gyventojus.

Vėl primena Rumšus

Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus išvykęs, tad situaciją komentuoja specialistas Arūnas Valius. Jis dar kartą primena, kad stambiagabarites atliekas kiekvienas mūsų pats turėtų nuvežti į tokių atliekų aikštelę Rumšuose. Visiems naujakuriams, pasak A. Valiaus, kartu su konteineriais yra dalijami ir lankstinukai su tokia informacija.

Tačiau jis taip pat gerai žino, kad nuveža retas: krūvos baldų, buities technikos ir kitokio laužo nuolat sugula visose miesto konteinerių aikštelėse ar šalia jų.

Stambiosios atliekos surenkamos kartą per savaitę, štai ir būna, kad guli jų krūvos kone savaitę. „O štai dienos šviesos lempos jau vadinamos bešeimininkėmis atliekomis, tad jų krūvą teks tvarkyti seniūnijai“, – apibendrina A. Valius.

Dirba dar vienas specialistas

A. Valius patikina, kad ir šio tunelio gale jau matoma šviesa. Mat nuo kovo 1-osios darbą šiame skyriuje pradėjo dar vienas specialistas, revizorius – kontrolierius Saulius Jončas. Jis kontroliuos tvarką konteinerių aikštelėse, fiksuos pažeidimus.

Šilutėje niekaip nepavyksta pasiekti tvarkos ir su popieriaus atliekomis. Būtent popieriaus konteineriai visuose miesto kampeliuose labiausiai apkrauti, būtent juose pirmiausia pristinga vietos.
Pasak A. Valiaus, šio reikalo Savivaldybė negali pajudinti, mat dėl popieriaus atliekų galioja trišaliai susitarimai tarp gamintojų, vežėjų ir Savivaldybės.

P. S. Beje, gerų pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Praėjusį savaitgalį teko pabuvoti Gargžduose. Ir buvo sunku patikėti savo akimis, matant, kaip gražiai tvarkosi kaimynai: konteinerių aikštelėje nesimėtė nė vienintelis popierėlis, nekalbant jau apie lempų ar baldų krūvas… Vadinasi galima. Jei, žinoma, norima…