Siūlymas konfiskuoti šiukšles į mišką vežančius automobilius Seime juda į priekį: baudų neužtenka

Seimas ketvirtadienį pradėjo svarstyti pataisą, kad aplinkos teršėjai ne tik mokėtų baudas, bet ir prarastų savo transporto priemonę.

Nuotr. Lrytas.lt

Per pateikimą už pataisą balsavo 83 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 31. Toliau ją svarstys Seimo komitetai.

Projekto iniciatorė Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė teigė, kad jo laukia visuomenė, kuri nenori toleruoti asmenų, nors ir turinčių galimybę legaliai išvežti atliekas į surinkimo aikšteles, bet gabenančių jas į gražiausias gamtos vietas.

„Ši pataisa yra teikiama tam, kad tie žmonės, kurie piktybiškai turėdami galimybę vežti šiukšles, atliekas, statybines atliekas, padangas, senus šaldytuvus į priėmimo aikšteles, vis dėlto renkasi jas vežti į miškus, į pakeles, palaukes. Su jais reikia kalbėti, matyt, kitokia kalba. Aš siūlau griežtinti šias baudas ir sudaryti galimybę pareigūnams ir teismams spręsti dėl transporto priemonių ir įrankių konfiskavimo“, – tvirtino parlamentarė.

Pagal projektą, už atliekų tvarkymo taisyklių nevykdymą galėtų būti skiriamas „administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kuriomis atliekos ar teršalai buvo vežami, kuriais atliekos ar teršalai buvo iškraunami, ir kitų administracinio nusižengimo padarymo priemonių konfiskavimas“.

Panašią pataisą Seimo narė siūlė praėjusios kadencijas parlamente, bet ji buvo grąžinta tobulinti.