Šiųmetis kovas sumušė sausros, o kovo 16-oji – šilumos rekordus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad šiemetinė kovo 16-oji (praėjęs trečiadienis) sumušė visus iki šiol buvusius tos dienos rekordus per visą orų stebėjimo istoriją.

Sulaukę šiltų kovo dienų žiedus jau iškėlė ir nykštukiniai vilkdalgiai,

Kretingoje tądien užfiksuota aukščiausia Lietuvoje oro temperatūra – sušilo net iki 13,7 laipsnio. Ankstesnis rekordas buvo pagerintas 0,2 laipsnio (13,5 °C), kuris 2015 metų kovo 16 d. buvo užregistruotas Ukmergėje.

Pranešama, kad kovo 16-ąją Palangos oro uoste užfiksuota 13,2 laipsnio šiluma, Skuode – 13,1 °C, Klaipėdoje – 12,7 °C, Šilutėje – 12,4 °C, Akmenėje ir Pagėgiuose – 12,3 °C, Vėžaičiuose, Plungėje ir Tauragėje – 12,2 °C.

… ir snieguolės.

Šalčiausia trečiadienį buvo rytiniuose šalies pakraščiuose – tik 7 – 9 °C.

Visgi tos dienos naktį būta ir nemenko šaltuko: rytinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje temperatūra nukrito iki 3 – 8 laipsnių šalčio, o vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose – tarp +2 ir -3 °C.

Apskritai, pasak meteorologų, šiųmetis kovas yra gana šiltas, labai sausas ir labai saulėtas. Pernai šis mėnuo buvo šiltesnis ir sausesnis už daugiametį vidurkį, o saulėtų valandų – maždaug apie normą.
Kad šiemet kovas ir bus truputį šiltesnis už normą, sausas ir labai saulėtas mėnuo, savo paskyroje „Facebook“ Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbė jau iš anksto.

„Žvelgiant į saulės spindėjimo trukmę, reikšmės jau dabar yra nemažos. Per praėjusias dienas saulė Lietuvoje švietė tarp 74 – 103 val. Viso mėnesio daugiametė norma sudaro 132 – 156 val. Taigi, dar 5 – 6 saulėtos dienos ir galėsime konstatuoti, kad viso kovo mėnesio norma yra pasiekta. Kalbant apie kritulius, nors dabar jau kone vidurys mėnesio, tačiau kritulių Lietuvoje iškritę tik 0 – 4 mm.

Daugiausia 4,1 – 4,5 mm jų fiksuota, atitinkamai, Kalvarijoje ir Lazdijuose. Tuo tarpu Nidoje, Šilutėje ir Pagėgiuose šis mėnuo kol kas yra be kritulių (0,0 mm). Klaipėdoje, Ventėje ir Vėžaičiuose fiksuota vos po 0,1 mm“, – teigia LHMT.

Priminsime, kad kovo mėnesio kritulių daugiametė norma Lietuvoje yra 39 mm. Pranešama, kad per artimiausią savaitę žymesnių kritulių taip pat nenumatoma. „Atrodo, kad viską, kas buvo skirta kovui, dangus išpylė per vasarį. Kita vertus, jau savotiška pastarųjų metų pavasarių tradicija tampa užsitęsę saulėti ir sausi laikotarpiai“, – rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.