Šiųmetis miškasodis žada būti rekordinis – planuojama įveisti 748 ha

Balandžio 23 d. Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) organizuoja masiškiausią iš visų iki šiol vykusių miškų sodinimo akciją ir kviečia joje dalyvauti. Prisijungti gali kiekvienas gyventojas, įmonė, įstaiga, bendruomenė.

Miškasodis Šilutės rajone jau daug metų būna aktyvus, jame dalyvauja ir patys miškininkai,

Lietuvos miškingumas šiuo metu siekia 33,7 proc., kasmet keliamas tikslas jį didinti. Todėl šiemet miškasodis bus ne tik masiškiausias, bet jo metu bus įveistas ir rekordinis naujų miškų plotas – 748 ha.

„Palikime savo ženklą ateities kartoms, kiekvienas pasodinkime bent po vieną medį Nacionaliniame miškasodyje. Raginu su savo naujai apsodinamais plotais prisijungti ir privačius žemės savininkus ir taip drauge pasiekti Lietuvos tikslą – padidinti mūsų šalies miškingumą“, – sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šiemet naujai įveisiamuose plotuose bus pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų. Taip siekiama išplėsti kelis dešimtmečius gyvuojančią Nacionalinio miškasodžio iniciatyvą įtraukiant šeimas, bendruomenes, verslus, moksleivius. Prie akcijos kviečiamos jungtis ir Lietuvos privačių miškų savininkų bei Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos.

… ir nemažai kitų šilutiškių, moksleivių.

Ankstesniais metais miškasodžio talkos buvo skirtos prisidėti prie iškirstų miškų atkūrimo, šių metų kryptis – naujų papildomų miškų sodinimas. Planuojama, kad miškasodis vyks visuose 26 urėdijos padaliniuose, visose savivaldybėse.

Miškasodžio metu iki pandemijos visuomenė padėdavo pasodinti apie 400 tūkst. sodmenų. Šiemet tikimasi naujo rekordo – kad visus 2 mln. vienetų padės pasodinti neabejingi gamtai piliečiai. Be naujai įveisiamų miškų plotų, VMU atkurs ir apie 9175 ha miškų, kuriuose bus pasodinta apie 30 mln. medelių.

„Plečiame Nacionalinį miškasodį ir kviečiame visus gyventojus balandžio 23-iąją aktyviai prisidėti. Džiaugiuosi, kad šiemet didėja įveisiamų miško plotų, taip pat matome rekordiškai daug norinčių prisidėti piliečių, įmonių, organizacijų – laukia ne tik daug darbo sodinant daugiau nei 30 mln. medelių, bet ir graži, prasminga šventė“, – sako VMU vadovas Valdas Kaubrė.

Kad miško sodinimas vyktų sklandžiai ruošiamasi iš anksto. VMU miško sėklinėse bazėse, užimančiose 1509 ha ir 182 sėklinėse plantacijose, užimančiose 931 ha selekciškai atrenkamos sėklos, iš kurių auginami kokybiški miško sodmenys. Tinkamo sodinti miške medelio užauginimas trunka 1 – 4 metus. VMU medelynuose kasmet užauginama 50 mln. vienetų įvairaus amžiaus ir rūšių sodmenų. Tinkamos miškui veisti paprastosios pušies – apie 12 mln., paprastosios eglės – 22 mln., juodalksnio 5 mln., karpotojo beržo – 6 mln., paprastojo ąžuolo – apie 3 mln.

Talkininkų registracija į miškasodį prasidės balandį.