Skaitytoja pakvietė apžiūrėti Pagrynių ąžuolo ir miško darkymą

Šilutės visuomenė jautri bet kokiam medžių ar krūmų kirtimui.

Šią savaitę redakciją pasiekė pranešimas, kad darkoma mūsų krašto gamtos paminklo – Pagrynių ažuolo aplinka. Skaitytoja piktinosi, kad apie ąžuolą esantis miškas išretintas, gražiausi medžiai išpjauti, mediena išvežta, o šiukšlynas – smulkiosios šakos paliktos.

Išskubėjome į Šilutės pakraštyje esantį miškelį.

Nuvykti prie Pagrynių ąžuolo galima dviem keliais. Viena jų – Stadiono gatve iki Pagrynių ąžuolo gatvės. Šia gatve keliuku link paties ąžuolo teks pavažiuoti tik apie 100 metrų. Kita kryptis – pirmoji sankryža Pagrynių gyvenvietėje, posūkis į kairę ir Pagrynių ąžuolo gatve gal teks pavažiuoti apie 300 metrų.

Taigi, šilutiškiams, ieškantiems poilsio ąžuolo pavėsyje tokia kelionė net ir pėstute neatrodys ilga.
Gamtos paminklas – Pagrynių ažuolas yra apjuostas metaline tvorele, o informacinė lentelė byloja, jog šiam ąžuolui jau 300 metų.

Visgi vaizdas miško aikštelėje neatrodo toks baisus, kaip informavo mūsų skaitytoja. Kelio iki ąžuolo pakraščiai praretinti, pašalinti čia augę krūmynai, palikti tik medžiai ir jauni medeliai. Panašiai pasidarbuota ir aplink ąžuolą. Čia radome kelis išpjautų medžių kelmus, tačiau akivaizdu, kad išpjauti visi krūmynai bei jauni medeliai, kurie savaime žėlė šalia subrendusių medžių.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sakė, kad ką bedarytum, sunku įtikti visiems žmonėms. Vieniems reikia tvarkingai augančio miško, kitiems – kad visa augmenija liktų neliesta. Pasak seniūno, jau šį savaitgalį iškylą – talką prie ąžuolo organizuoja mokyklos, mokiniai pažadėjo čia surinkti ir šiukšles.

Čia esančio miško miškotvarkos projektą įgyvendino Šilutės savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus specialistai. Vyr. specialistas gamtosaugininkas Mindaugas Būdvytis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Pagrynių ąžuolo miškas yra reakrecainės paskirties miškas. Jis nėra privatizuotas, miškas skirtas gyventojų poilsiui. Todėl seniūnija jį tvarkyti turi kasmet. Šiemet buvo nuspręsta išvalyti krūmynus ir pašalinti menkaverčius priaugusius medelius bei kelis puvinio pažeistus medžius. Mišką prieš tvarkymą apžiūrėjo komisija ir pritarė suplanuotiems darbams.

Komercijos direktorius, korespondentas