„Skambanti tyla“ ataidi iš praeities prisiminimų

gaigalienes knygaAštuntąją poezijos knygą „Skambanti tyla“ pristatė rusniškė poetė Birutė GAIGALIENĖ. Šiemet F.Bajoraičio viešoji biblioteka gyvena literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“, vyksiančio spalio mėnesį, laukimu, todėl susitinka su Šilutės krašto autoriais ir pristato jų paskutiniais metais išleistas knygas.

2012-ieji metai paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais, tad renginys taip pat skirtas skatinti vyresnius žmones dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Rusniškė poetė, buvusi tremtinė B.Gaigalienė yra 10-ies poezijos knygų bendraautorė, ilgametė Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė, išleidusi aštuonias autorines knygas: „Vasarų tiltai“ (1998), „Rudens šviesa“ (2000), „Būtasis laikas“ (2001), „Žemės šiluma“ (2003), „Skomantų legenda“ (2004), „Giedra“ (2006), „Atminties turtas“ (2008), „Skambanti tyla“ (2011).

Poetė atskleidė, jog jau įpusėjo ir devintąją knygą.

Renginį vedusi bibliotekininkė Rita Blauzdytė pažymėjo, jog B.Gaigalienės kūrybos lyrizmas, optimizmas, artumas paprastam žmogui ypač akivaizdus naujausiame poetės eilėraščių rinkinyje „Skambanti tyla“. Šią poezijos rinktinę autorė dedikuoja šviesiam savo tėvų atminimui.

„Negali nepastebėti poetės kūryboje skleidžiamų vidinių išgyvenimų, aprašomų žmogiškų jausmų. Iš rašytojos eilėraščių galima pajusti sklindančią šilumą, gerumą, meilę žmogui ir begalinę ištikimybę bei atsidavimą savo tėvynei. Rašytojos pagrindinės temos – vaizdingas Pamario kraštas, meilė tėvynei, gamtai, namams, istorijai. Visa tai galima sujungti ir pavadinti vienu žodžiu – Lietuva“, – kalbėjo R.Blauzdytė.

Paklausta, ką simbolizuoja knygos „Skambanti tyla“ pavadinimas, poetė atsakė, jog pavadinimas – praeities atspindys. „Iš savo metų tolumos žvelgiau. Daug draugų, artimųjų dabar jau išėję ir likęs tik jų balso skambesys mintyse, žodžiai, darbai… Niekas to jau nebepakartos. Skamba praeitis, gyva atmintis. Poezijoje atsiranda žodžiai tiems žmonėms, praeičiai. Aš esu ten ir man viskas gyva“, – paaiškino poetė.

Renginio metu B.Gaigalienė papasakojo apie savo kūrybinį kelią, mokytojavimą, gyvenimo keliones ne tik po Lietuvą, bet ir Rusiją, skaitė eiles. Poetė šyptelėjo prisiminusi, jog pirmąjį eilėraštį parašė trečioje klasėje apie katinuką. Didžiausia problema tada iškilo ne eilėraštį parašyti, o šalia katiną nupiešti.

Plunksnos drauge save pavadinusi bičiulė pasveikino B.Gaigalienę ir linkėjo širdžiai dažnai prašytis į vaikystės kiemą.

Kamerinę popietę papuošė ir poezijos mylėtojus džiugino muzikos grupės „Karčemėlė“ atliekamos akustinės dainos.

Bibliotekininkai pakvietė atkreipti dėmesį ir į poetės vyro, gamtos mokslų daktaro Kazio Gaigalo mokslinę knygą „Lietuvos žuvininkystė Nemuno žemupio regione“. Šis leidinys taip pat bus pristatytas literatūriniame rudenyje.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.