Skautai pavasarį pasitiko Vilniuje

sveksnos skautai_vilniuje3Šv. Jurgis yra skautų globėjas, ir ši diena minima balandžio 23-ąją, kasmet skautai šią šventę pamini vis kitame krašte. Pernai Jurginės buvo minimos Klaipėdoje, šiemet – Vilniuje, kitais metais visi vyksime į Jurbarką.

Vadovaudamiesi maldos žodžiais šv. Jurgiui, kad šis padėtų išgyventi gyvenimo nuotykius taip, kad skautai būtų ištikimi Krikšto dovanai, stiprūs įveikti išbandymus, dosnūs tiems, kuriems mūsų reikia ir, kad su Dievo globa tęstume gyvenimo nuotykį, išvykome į Jurgines.

Balandžio 21-ąją į Vilnių sugužėjo daugiau nei 1700 skautų iš visos Lietuvos. Susirinkę Nepriklausomybės aikštėje, iškilminga eisena su skanduotėmis ir dainomis pajudėjo Gedimino prospektu link Katedros aikštės. Po rikiuotės skautai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes, ir per 3 valandas turėjo atlikti pateiktas užduotis. Užduotys buvo orientacinio ir broliškumą skatinančio pobūdžio: reikėjo išmatuoti Vilnelės upės plotą, susirasti draugą, atsistoti taip, kad būtų trys kojos ir dvi rankos, aplankyti Sereikiškių parką, Trijų Kryžių kalną, surasti Igno Lukausko „krioklį“, Baltąjį tiltą, LR Seimą, nusifotografuoti visiems kartu pašokus, ateiti į Vingio parko estradą ir kt.

Mums pavyko, nes užduotis atlikome kartu su Jurbarko skautais, tai skatino draugiškumą, pasitikėjimą. Pasiekus Vingio parką dienos nuovargį palengvino šilta sriuba ir koncertai. Iš Vilniaus išvykome su mintimis, kad reikia dalintis gera patirtimi ir įspūdžiais su tais, kurie į šventę nevyko, laukti liepą vyksiančios tautinės stovyklos ir skleisti skautišką tiesą, kad norint naikinti pasaulyje blogį, pirmiausia jį reikia sunaikinti savyje.