Skautiška draugystė

skautaiBalandžio 16-17 dienomis Švėkšnos A. Rugytės draugovės skautai, vadovaujami V. Stonienės ir jai padedančiai technologijų mokytojai D. Šneideraitienei, susitiko su Priekulės I. Simonaitytės skautais.

skautai 2Draugystė prasidėjo rikiuote ir instruktažu. Pasistiprinę skautai išėjo į žygį, kuris tęsėsi 8 km. Šį atstumą įveikė per tris etapus: mokėsi pirmos medicininės pagalbos, prisiminė ekologijos naudą žemei, draugystės ir bendravimo įgūdžius. Pasiekę tikslą skubėjo įsikurti stovyklavietę. Diena prabėgo greitai, nes reikėjo atlikti ne tik judriąsias, bet ir loginio mąstymo užduotis.

Sunkiausia užduotis buvo orientacinės varžybos, kurių metu teko atlikti ne tik vadovo skirtą fizinę užduotį, bet ir atsakyti į suktą klausymą apie jį. Šiose varžybose dalyvavo trys skiltys. Suradus vadovą ir atlikus jo užduotį, teko pasukti galvas ir atspėti, kuris iš vadovų mėgsta žaibus ir lietų, vaikystėje gaudė žuvį rankomis, mėgsta viršyti greitį, vasarą prižiūri bites, telefoną valdo pele, nėra matęs ,,Žvaigždžių karų“.

Gražios gamtos apsuptyje, net nepajutome, kaip atslinko vakaras. Vakarinei rikiuotei sustojome prie Marijos statulos, kuri randasi Šarkiškių miške. Pasisėmę dvasiškos stiprybės išžygiavome atgal. Vakaro metu bendravome, diskutavome, dalinomės gerąja patirtimi ir taip nesinorėjo miego, nors buvome labai pavargę. Bet kaip ir kiekvienas renginys turi pradžią ir pabaigą. Taigi ryte, po mankštos, rikiuotės ir pusryčių, draugiškai susitvarkėme aplinką, vieni kitiems padėkojome už bendravimą. Pavargę, bet laimingi išsiskirstėme…