Škudžių augintojai tikisi Pamario gyventojų pagalbos

dsc 2091Į Lietuvos tautinių produktų registrą siekiantys įtraukti ir archajišką veislę – baltiškąsias avis – škudes, jų augintojai atsimuša į akliną sieną.

Ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo taryba šios veislės avių nenori pripažinti lietuviškomis, teigdama, kad trūksta įrodymų, jog škudžių kilmės šaknys tikrai Lietuvoje.

Jeigu škudžių veislė būtų įrašyta ir į Lietuvos tautinių produktų registrą, augintojai galėtų registruoti tautinį paveldą puoselėjančius ūkius, dalyvauti programoje „Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas“ bei pretenduoti į finansinę paramą.

Kadangi Lietuvoje nėra patikimų, rimtų mokslinių duomenų ir informacijos apie avininkystę ikikariniu laikotarpiu, o augintos avys minimos labai abstrakčiai, škudžių augintojai prašo Pamario gyventojų pagalbos, nes rimtais moksliniais vokiečių tyrimais Ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimo taryba nepasitiki.

Turintys fotografijų, pamenantys tėvų arba senelių pasakojimus apie Pamaryje augintas avis škudes, kviečiami bet kokia informacija pasidalinti telefonu 8 655 54134.