Skurstantiesiems padeda Katalikių moterų draugija

labdaros krautuveSocialinėms problemoms išspręsti būtina valdžios parama, tačiau be artimųjų, kaimynų, bendruomenės žmonių gailestingumo, be jų savanoriškos pagalbos vargu ar įmanoma atkurti žmogaus pasitikėjimą savimi.

Mūsų rajone socialines problemas spręsti padeda Šilutės katalikių moterų draugija ir jos partneriai. Graži ir prasminga draugystė šilutiškes sieja su Danijos draugystės sąjunga „Vilnius – Aalborg/Lietuva – Danija“.

Šilutės katalikių moterų draugija daugiau nei dešimtmetį bendradarbiauja su Danijos draugystės sąjunga Vilnius – Aalborg/Lietuva – Danija, kartu vykdydama bendrą projektą „Pagalba neturtingiausioms daugiavaikėms šeimoms Lietuvos kaimo rajonuose“. Su šia danų labdaringa organizacija bendradarbiauja dar šešios Lietuvos katalikiškos organizacijos.

Šiemet Šilutės katalikių moterų draugija gavo 50 vardinių siuntų penkiasdešimčiai remiamų šeimų, kurios parinktos suderinus su rajono Socialinės paramos skyriumi, geriausiai žinančiu šeimų socialines problemas. Daugiausia tai yra tvarkingai gyvenančios ir vaikais besirūpinančios, tačiau sunkiai besiverčiančios daugiavaikės šeimos.

Ši danų prieškalėdinė parama naudinga, tačiau moterų katalikių nuomone, ir mes patys galime daug padėti savo bendruomenės skurstantiems žmonėms.

Graži tradicija buvo pradėta 1999 m., prieš šv. Kalėdas, kai Socialinės paramos skyrius organizavo paramos surinkimą ir atvežimą į labdaros „Krautuvę“, kurioje neatlygintinai dirba Katalikių moterų draugijos narės.

Rajono laikraščiuose paskelbta gerumo akcija išaugo į geros valios žmonių nuolatinį rūpestį padėti kitam. Dabar beveik kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį šilutiškiai atveža gražiai supakuotus jau nebenaudojamus drabužius, buities reikmenis, o norintieji paramos atvyksta jų pasiimti.

Bendruomenės moralinės vertybės skatina Katalikių moterų draugijos darbą parduotuvėje „Krautuvė“. Akivaizdu, kad jis yra būtinas, o surenkama ir išdalijama parama gali patenkinti šios paramos poreikį rajone ir taip prisidėti prie šių dienų socialinių problemų sprendimo.

Šilutės katalikių moterų draugijos vardu –
Kristina ŠVEIKAUSKIENĖ