„Sky“ studija“ – nauji namai mėgstantiems judėti vaikams ir jaunimui

Sky studija_2Šilutėje – dar viena puiki vieta vaikams ir jaunimui leisti laisvalaikį – prieš savaitę duris atvėrė vaikų ir jaunimo šokių studija „Sky“.

Lietuvininkų gatvės 33A pastate įsikūrusi studija jau dabar turi didžiulį būrį nuolatinių lankytojų. „Sky“ įkūrėja, Šilutėje gerai žinoma trenerė Inga MIKUTYTĖ sako, jog toks gausus būrys mažųjų ir jaunųjų šokėjų jos nevargina. Atvirkščiai: pasak studijos šeimininkės, vaikai ir jaunimas jai suteikia begalę geros energijos, kuria ji čia pat ir vėl dalijasi su savo mokiniais.

Suderins darbą dviejose vietose

Ingos Mikutytės vardas jau neblogai žinomas kiekvienam, bent kiek su sporto ir judesio pasauliu bendravusiam šilutiškiui. Jau 10 metų jauna moteris dirba Šilutės sveikatingumo ir sporto klube „Atėnai“, čia treniruotes irgi vedė vaikams ir jaunimui. Tad tokių jaunų žmonių, kuriems ji padėjo aktyviai gyventi ir tobulinti kūno linijas, mieste jau suskaičiuotume tūkstančius.

Šioje vietoje trenerė prisipažįsta jau keli metai puoselėjusi svajonę įkurti savo studiją. Ji džiaugiasi, kad tą svajonę įgyvendinti jai padėjo „Atėnų“ direktorė, ilgametė trenerė Jūratė Gricevičienė.

„Jūratė mane išmokė dirbti su vaikais, jos dėka pradėjau eiti ir link savo svajonės įgyvendinimo. Ji mokė mane verslo pradžiamokslio, ji dalijosi asmeniniu patyrimu ir labai mane skatino ir palaikė. Esu labai jai dėkinga“, – sako Inga.

Gal dėl šių priežasčių trenerė nepalieka „Atėnų“: ji ir toliau čia dirbs su „Šilutės“ krepšinio komandos šokėjomis ir jų dublerėmis – ves joms treniruotes. Inga džiaugiasi, kad pavyko sėkmingai suderinti darbo abiejose vietose grafikus.

Vaikams kuria antruosius namusSky studija_1

Pačios Ingos žodžiais tariant, kažkaip lengvai jai sekėsi ir nuosavo verslo kūrimas. Lengvai rado tinkamas patalpas studijai, nesudėtingos, anot jos, buvo ir steigimo procedūros.  

„Kodėl „Sky“? Į šį klausimą Inga atsako, jog rinkosi tokį pavadinimą, kuris būtų lengvas, įsimintinas ir malonus tarti ir mažiems vaikams, ir vyresniems jaunuoliams.

Į pirmąsias Ingos vedamas treniruotes susirinko apie  kelias dešimtis vaikų ir jaunimo nuo 7 iki 18 metų. Be to, ji jau subūrė ir mažųjų – 2 – 6 metukų darželinukų, švelniai „troliukais“ pavadintų, grupes. Jų taip pat studiją lanko panašus skaičius. 

Iš savo praktikos Inga sako žinanti, jog ilgainiui greičiausiai nemaža dalis šių vaikų atkris. Vienus vežioti į treniruotes pabos jų tėveliams, kiti patys pavargs ar tiesiog imsis bandyti kitokius popamokinius užsiėmimus. Tam tikras korekcijas įneš ir šaltasis metų laikas, prasidedančios ligos ir pan. Anot merginos, tai natūralu ir taip būna visada.

Bet ji sako siekianti, kad jos studija būtų ne oficiali įstaiga, o taptų tiesiog antraisiais namais ją lankantiems vaikams. Kad kiekvienas čia atėjęs galėtų maloniai praleisti laisvą laiką, pabendrauti su bendraamžiais, realizuoti savo idėjas.       
  
Turi ir daugiau idėjų

Kartą per mėnesį šokių studijos vaikus atvyks mokyti įvairaus šokio meno mokytojai iš Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus. Vasarai bus planuojamos šokių stovyklos vaikams ir jaunimui.

Dar viena Ingos idėja – Šilutėje pradėti dirbti su naujove „Cheerleading“. Tai yra sportas, kuris susideda iš įvairių šokių stilių, choreografijos, gimnastikos elementų, akrobatikos. Tai naujovė Lietuvoje, kurią šiuo metu į mūsų šalį bando atnešti profesionalūs treneriai iš Ukrainos. Europoje ir Amerikoje tai jau labai populiarus judėjimo būdas.

„Per savo darbo metus, pastebėjau, kad ir Šilutėje yra labai gabių vaikų, kuriems noriu padėti kiek įmanoma labiau realizuoti savo galimybes, noriu, kad jie dalyvautų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje vykstančiose varžybose ir konkursuose“, – sako Inga.

Laukia mėgstančių judėti

Besistebintiems, kad toks gausaus vaikų būrio šurmulys gali išvarginti, Inga atsako, jog jai taip nėra. Ji tikina bendraudama su jaunimu pasikraunanti jų spinduliuojamos energijos ir geros nuotaikos. Todėl ji dar laukia ir mergaičių, ir berniukų  ir vaikinų, norinčių ir mėgstančių aktyviai leisti laisvalaikį. Čia renkamos vaikų ir jaunimo šokių grupės „Schow Dance“. Visų dalyvių laukia išvykos į koncertus, festivalius ir konkursus.

Ypač šurmulinga „Sky“ studijoje buvo rugsėjo 4-ąją – oficialaus atidarymo ir šokių studijos pristatymo vaikams, jaunuoliams ir jų tėveliams  dieną. Čia vyko „Zumba party“ treniruotė jaunimui su šilutiškiams taip pat gerai pažįstama trenere Agne. Su mažaisiais studijos dalyviais vakarėlyje – „Troliukų“ mokyklėlėje bendravo net iš Šilalės atvykusi animatorė – trolytė Šarūnė.

Žinoma, buvo ir šventinis tortas, ir daug gėlių bei sveikinimų, kuriuos mylimai trenerei dalijo jos auklėtiniai ir jų tėveliai.