„Smalsučių“ stovykla Juknaičiuose

smalsuciu stovykla_1Pasibaigus mokslo metams Juknaičių pagrindinėje mokykloje surengta vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“.

Pirmoje pamainoje atostogas turiningai leido 5-8 klasių mokiniai, o veiklą organizavo kūno kultūros mokytoja Nijolė Švedienė ir socialinė pedagogė Sigita Žemaitytė.   Pirmąją stovyklos dieną vaikai kūrybinius gebėjimus atskleidė gamindami šiuo metu labiausiai mėgstamus žaislus – spinerius, pynė draugystės apyrankes ir dalyvavo linksmose žinių varžytuvėse. Taip pat stovyklautojai pasimokė įvairių amatų subtilybių liaudies amatų stovykloje Bikavėnuose: gamino liaudies instrumentą – švilpynę, lipdė karamelinius saldainius, vėrė apyrankes iš karoliukų, susipažino su žvakių liejimo technika.

Didžiausio vaikų susidomėjimo stovykloje sulaukė F.Bajoraičio bibliotekos inžinieriaus Donato Dobilinsko surengta robotikos pamoka. D.Dobilinskas supažindino su robotų kūrimo principais, jų programavimu. Vaikai rinko robotą iš LEGO detalių, programavo, kad jis galėtų atlikti veiksmus, pavyzdžiui, pavažiuoti į priekį ir atgal, įveikti kliūtis. Užsiėmimo pabaigoje vyko robotų važiavimo į kalną varžybos, kuriose dalyvavo vaikų komandos su savo kurtais robotais.

Stovyklautojai lankėsi ir Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje, čia dalyvavo interaktyviose pramogose, kurias organizavo vaikų literatūros skyrius. Vyresnieji išbandė kambarį „Bebaimių 12+“, kuriame atliko įvairias užkoduotas užduotis, leidžiančias iš jo ištrūkti. Kiti tuo metu bandė virtualiai įlipti į kalno viršūnę, žaidė boulingą arba šoko. Vėliau visi žiūrėjo filmus su virtualios realybės akiniais.

Sporto dieną mokiniai žaidė beisbolą ir futbolą. Tačiau aktyviausiai laiką stovyklautojai leido Šilutės sporto mokyklos bokso trenerio V.Murausko vestoje bokso treniruotėje, po kurios keletas vaikų pažadėjo lankyti šiuos užsiėmimus.

Stovyklos pabaigą vainikavo išvyka į Lietuvos jūrų muziejų – delfinariumą ir pajūrį. Čia vaikai pasidalino savo įspūdžiais apie stovyklą: „Man patiko stovykla, buvo įvairios veiklos“; „Išmokome gražiai sutarti su draugais“; „Išvykos buvo labai smagios“; „Ši stovykla yra geriausia, kitais metais norėčiau dalyvauti“; „Man labiausiai patiko robotika ir instruktoriai labai draugiški“; „Ačiū, kad sukūrėte šią stovyklą“.

Stovyklautojai pasidžiaugė puikiai praleistu laiku, įdomiomis veiklomis, įgyta kūrybine patirtimi ir lydimi geros nuotaikos iškeliavo atostogauti.