Socialiai pažeidžiamiems – „Šilutės baldų“ savanorių parama

1SBA maistas_2JPGSveikatos specialistams primygtinai raginant senjorus dėl koronaviruso grėsmės likti namuose, pagalbos ranką jiems tiesia SBA įmonių „Šilutės baldai“ ir „Germanika“ darbuotojai. Jie už suaukotus pinigus nupirko ir sunkiai besiverčiantiems rajono gyventojams išdalino 200 maisto paketų.
„Koronavirusas ir karantinas visų mūsų įprastą gyvenimo ritmą išmušė iš vėžių. Tačiau šiuo sudėtingu metu turime galvoti ir apie pažeidžiamiausius mūsų visuomenės narius, kuriems dėl padidintos rizikos bet koks išėjimas į parduotuvę gali būti mirtinai pavojingas. Tad mūsų darbuotojai savanoriškai paaukojo, nupirko ir kartu su socialiniais darbuotojais išvežiojo visaverčio maisto paketus, kad senjorai rečiau lankytųsi viešose vietose,“ – sako „Šilutės baldų“ vadovas Eimuntas Jankauskas. SBA maistas_1JPG
Anot jo, dešimt įmonės savanorių aplankė ir paketus įteikė 100-ui miesto ir rajono gyventojų, kurie prieš šv. Velykas galės pasivaišinti lašiša, grikiais, sūriu, sviestu, silke, riešutais, juoduoju šokoladu. Jiems taip pat įdėtas receptas ir supirkti produktai pasigaminti ypatingai organizmui naudingą lęšių troškinį. Pakete – ypatingai šiuo metu svarbios citrinos, arbatos, taip pat vitaminų kompleksas imuninei sistemai stiprinti, priemonė kraujotakai skatinti.

Saugodami paramos gavėjus savanoriai ėmėsi ypatingų saugumo priemonių – paketus komplektavo su vienkartinėmis pirštinėmis ir veido kaukėmis, išvežiojo taip pat su respiratoriais, vienkartinėmis pirštinėmis, dezinfekavo rankas. Maistą palikdavo prie senjorų durų ir, atsitraukę saugiu atstumu, palaukdavo, kol šie jį pasiims.

„Saugumo sumetimais vengdami kontakto ilgiau pasikalbėti su senjorais galimybės neturėjome, tačiau matėme, kokia jiems svarbi ši parama ir dėmesys. Kai kuriuos mūsų apsilankymas ypatingai sujaudino. Tai yra patvirtinimas, kad mūsų pagalba jiems, nors ir nedidelė, yra ypač reikalinga“, – sako savanoriavęs ir senolius lankęs „Šilutės baldų“ darbuotojas Dovydas Šunokas.

Už pačių suaukotus pinigus nupirktus maisto produktus šią savaitę dalina visos SBA įmonės. Išvežiota per 1000 sukomplektuotų paketų, kuriuose apie 20 maisto produktų.

Koronaviruso pandemijos metu „Šilutės baldai“ ir „Germanika“ parėmė ne tik senjorus, bet ir medikus. Kovo mėnesį miesto ligoninei ir Pirminės sveikatos priežiūros centrui perdavė daugiau nei pusę tūkstančio daugkartinių kaukių. Jas pasiuvo „Utenos trikotažas“.

SBA įmonės visoje Lietuvoje medikams perdavė 15 000 tokių kaukių. Bendra SBA suteiktos paramos suma socialiai remtiniems asmenims ir medikams jau viršija 60 000 eurų. Panašias iniciatyvas planuojama tęsti.