Socialiniai darbuotojai stažavosi Suomijoje

Praktinis uzsiemimas prof mokyklojeŽemaičių Naumiestyje įsikūrę senelių namai „Senjorų Eldoradas“ parengė ir laimėjo Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinči paprogramės projektą „Socialinis darbas su senjorais Suomijoje“.

Projekto tikslas – kelti socialinės globos įstaigų senjorams darbuotojų, atsakingų už personalo mokymą, ir socialinio darbuotojo padėjėjo, socialinio slaugytojo profesijos mokytojų profesinę kvalifikaciją Suomijoje.

Projekto metu 8 dalyviai iš Šilutės socialinės globos įstaigų, dirbančių su senjorais, – VŠĮ „Senjorų Eldorado“, Šilutės senelių globos namų, Macikų socialinės globos namų ir Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos – vyko į savaitės vizitą Kotkos mieste, Suomijoje.

Didelį įspūdį paliko vizitas Etela – Kymenlaakso profesinėje mokykloje, rengiančioje socialinius darbuotojus, slaugytojus bei pagyvenusių žmonių priežiūros specialistus. Mokykla turi stiprią praktinio mokymo bazę, palatas imituojančias klases su reikiama įranga: keltuvais, funkcinėmis lovomis, maudymo vietomis. Mokiniai išmoksta naudoti įrangą, mokomi ergonomijos pagrindų, pavyzdžiui, kaip teisingai perkelti neįgalų žmogų.

Projekto dalyviai aplankė ir kitas senjorų socialinės globos įstaigas. Senjorų dienos centre, kuris teikia paslaugas savarankiškai gyvenantiems senjorams, šilutiškės su centro darbuotojomis ir lankytojais dalyvavo muzikinėje mankštoje.
Irangos pristatymas
Savarankiško gyvenimo namuose diskutavo apie darbą su savarankiškai gyvenančiais senjorais Suomijoje bei Lietuvoje, siūlomas paslaugas, senjorų reabilitacijos organizavimą. Centre, teikiančiame slaugos įrangą ir priemones, palengvinančias neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių kasdienybę, dalyvės diskutavo apie įrangos paskirtį ir naudą senjorams, jos prieinamumą savarankiškai gyvenantiems senjorams.

Vizito metu dalyvės taip pat pamatė, kaip organizuojamas darbas Suomijos valstybiniuose bei privačiuose senjorų globos namuose.

Projekto dalyvės ne tik susipažino su Suomijos socialinio darbo ypatumais, bet ir su kultūra, ragavo tradicinio suomiško maisto, pamatė jūrų muziejų, parkus.

Socialinio darbuotojo padėjėjo ir socialinio slaugytojo profesijos mokytojos ir socialinės darbuotojos, dirbančios su senyvais žmonėmis, ne tik praplėtė savo žinias. Buvo parengta mokomoji medžiaga apie socialinio darbo Suomijoje organizavimą, darbuotojų kompetenciją, naudojamą įrangą, patalpų įrengimą, senjorų užimtumo organizavimą. Medžiaga bus naudojama profesinio mokymo pamokose, socialinių globos įstaigų darbuotojų mokymuose.