Socialiniams darbuotojams – ilgai laukta dovana

soc darb apdovanoti visiSavo profesinę šventę rajono socialiniai darbuotojai mini kasmet vis kitoje vietoje ir vis kitokiais renginiais.
Šiųmetis, jau 10-asis, paminėjimas tapo dviguba švente, mat jis surengtas kartu su visai socialinių paslaugų bedruomenei įspūdingos dovanos – naujojo Šilutės socialinių paslaugų centro atidarymu.

Rajono savivaldybės pavaldumo įstaigose ir seniūnijose dirba 93 socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Visa ši gausi bendruomenė, kasmet išrenkanti Metų socialinį darbuotoją ir labiausiai jai darbais padėjusį Metų socialinį partnerį, tradicijai nenusižengė ir šiemet.

Buvo daug dovanų ir sveikinimų, o šios šventės kaltininkams svarbiausia tai, kad buvo ir galimybių pabendrauti vieniems su kitais, pasidalinti mintimis, planais ir naujovėmis. 

Centro atsiradimas – pozityvi naujovė

Naujasis Socialinių paslaugų centras penktadienį vos sutalpino visus socialinius darbuotojus ir jų padėjėjus, juos pasveikinti norėjusius rajono savivaldybės vadovus ir politikų atstovus, kitų socialinių įstaigų darbuotojus, socialines paslaugas gaunančius rajono gyventojus.  

Daugelis dalyvavusiųjų šventėje sakė dar gerai prisimenantys, koks nušiuręs pastatėlis iki šiol buvo tas Tulpių gatvėje stovintis namas. Dabar jis tvieskia naujomis spalvomis, naujais baldais ir patogia įranga. O ramybę, supratimą ir pagalbą jame nuo šiol ras kiekvienas benamis, našlaitis, nuskriaustas vaikas ar visu jų pulku vedina mama, socialinės rizikos šeima, neįgalusis ar tokį vaiką auginantys tėvai.

Naująsias patalpas apžiūrėję svečiai tarpusavyje diskutavo, jog šiandieninėje visuomenėje, kurioje tokia ryški socialinė atskirtis, išvešėjo skurdas ir nedarbas, tokio visus socialinį darbą dirbančius specialistus ir jų teikiamas paslaugas vienijančio centro reikėjo jau seniai. Ši pozityvi naujovė neabejotinai prisidės prie to, kad socialinė diferenciacija rajone mažėtų.

Laukė, laukė ir sulaukė

„Mes laukėm, laukėm, ir pagaliau sulaukėm. Dabar savo klientams, kartu su jumis, galėsime padėti labai kultūringomis sąlygomis“, – trumpai savo mintis išdėstė Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Paulauskienė. soc darb vaida sakine

Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė ne be pasididžiavimo išdėstė, jog pirmieji šių namų direktorės Rasos Jakienės žingsniai socialiniame darbe buvo žengti būtent jos vadovaujamame kolektyve. „Taigi, kad ji tokia talentinga, labiausiai priklauso nuo mūsų“, – dėstė direktorė, čia pat pažadėjusi R.Jakienei ir tolesnę pagalbą, jei tik jos reikės.

Pati R.Jakienė sakė, jog labai didžiuojasi visa savo komanda, kurioje dirba daugiau nei 40 darbuotojų. Centre šiuo metu gyvena apie 10 žmonių, o iki centro atidarymo, paslaugos čia buvo suteiktos 19-kai rajono gyventojų. Beje, darbo centre dar atsirastų ir didesniam savanorių būriui. 

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus pasidžiaugė, kad tas miesto kampelis jau tampa panašus, anot jo, į Kauno klinikas, kur vienoje vietoje veikia daug medicininių įstaigų. O sveikos visuomenės, anot mediko, nebus be socialinių paslaugų, tad Socialinių paslaugų centras išaugo pačioje tinkamiausioje vietoje.

Kaip brolį ar sesę naująjį centrą sakė sveikinantis ir bendradarbiavimo su jo darbuotojais besitikintis Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis. Bendradarbiavimo viltį išreiškė ir rajono socialiniai pedagogai, Švietimo skyriaus, vaiko teisių apsaugos specialistai.

Seniūnai pasidžiaugė, kad jų socialiniams darbuotojams nuo šiol nebereikės stresuoti, svarstant kur patalpinti nuo smurto nukentėjusią mamą, kaip padėti į bėdą patekusiai šeimai. Jie sakė gerai žinantys, jog socialinis darbuotojas turi išskirtinę Dievo dovaną: šie kiekvieną dieną lankosi namuose, kuriuose apstu gyvių, kartais bendrauja su nė dienai neišsiblaiviusiais asmenimis. Eiti pas tokius žmones reikia ne tik širdžių gerumo, dar ir pasišventimo, o kartais – net drąsos.

Kolegos iš neseniai atidaryto Gargždų socialinių paslaugų centro linkėjo šilutiškiams politikų supratingumo skirstant biudžetą, o globotinių – neįgalių jaunuolių mamos – dar ir pasididžiavimo savo profesija, kuri yra sunki, bet tokia reikalinga. 
 
Viso rajono socialinio darbo kuratoriumi pavadintas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis ir Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Audra Barauskienė prisiminė pradžią – kaip projektas įsteigti tokį centrą buvo įtrauktas į regiono plėtros programą ir kaip vyko jo steigimas.

Metų soc. darbuotoja – V.Dienaitė-Šakinė

Nuo 2004-ųjų rajono socialinė bendruomenė ėmėsi iniciatyvos rinkti Metų socialinį partnerį, jau ketvirtus metus išrenkamas ir Metų socialinis darbuotojas. Anot V.Paulauskienės, tokie rinkimai tampa tikru galvos skausmu, nes tenka ne dieną ir ne savaitę svarstyti, kuris gi specialistas į savo darbą įdėjo daugiausia širdies, kurio partnerio veikla labiausiai tame darbe padėjo.

Šiemet nutarta, kad, anot V.Paulauskienės, dieną ir naktį, rudenį ir pavasarį didžiausią paramą socialiniams darbuotojams teikė Raudonojo Kryžiaus Šilutės komitetas, vadovaujamas Virginijos Mačijauskienės.soc darb valodskiene

Metų socialine darbuotoja pripažinta Vaida Dienaitė – Šakinė, dirbanti Socialinių paslaugų centre. Jauna specialistė dirba su socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“ esančiose patalpose: organizuoja jų laisvalaikį, padeda formuoti socialinius įgūdžius, rūpinasi maitinimu. Jos kandidatūrą teikusi R.Jakienė pastebėjo, jog jauna specialistė labai iniciatyvi, o savo globotiniams ji atiduoda visą sielą, negailėdama nei savo atostogų, nei poilsio dienų, užtat ją labai myli ir vaikai.

V.Dienaitė – Šakinė šiuo metu dirba su 20-čia vaikų, bet eilėje laukiančių yra daugiau. 

Savo jaunosios specialistės įvertinimu pasidžiaugusi direktorė R.Jakienė pažadėjo užauginti ją dar aukštesnėms pareigoms.    

Savivaldybės administracijos direktoriaus padėkos už gerą darbą įteiktos Danutei Bruišienei, Jelenai Jurevičienei, Almai Matulevičienei, Loretai Norkienei, Linai Nedzelskienei, Romai Čeledinienei, Virginijai Murauskienei ir Audrai Barauskienei.