Sodiečius gelbsti autoparduotuvės

autoparduotuve copyAtokiuose Šilutės rajono kaimuose gyvenantiems žmonėms būtiniausius maisto produktus ir pirmo būtinumo prekes nuolat atveža ir autoparduotuvės.
Šilutės rajono Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiuo metu yra išdavusi 20 leidimų užsiimti tokia prekyba kaimuose ir pastebima, kad verlininkų, besiverčiančių prekyba iš autoparduotuvių, daugėja. Taigi šilutiškiai mato nišą rinkoje ir stengiasi ją išnaudoti.
Bet ir šie prekeiviai privalo nenusižengti nustatytai prekybos tvarkai.

Tikrintojai randa ir grubių pažeidimų

„Autoparduotuvės, kaip ir kitos prekybos maisto produktais vietos, yra nuolat tikrinamos pagal planą, bet kartais tenka atlikti papildomų tikrinimų“, – sako Šilutės VMVT maisto produktų inspektorė Virginija Kirjanovienė.
Kaip pavyzdį ji pateikia gegužės pabaigoje gautą pranešimą, jog netvarkinga autoparduotuvė, turinti Šilutės VMVT išduotą leidimą, važinėja po Pagėgių savivaldybės kaimus.

Šia veikla vertęsis verslininkas buvo patikrintas nelaukiant eilės, o po tikrinimo priverstas sustabdyti veiklą ir pašalinti rastus trūkumus. Tą jis padarė per savaitę ir tuomet gavo leidimą atnaujinti veiklą.

Iš viso šiemet sausio 1-ąją rajone buvo registruotos 23 autoparduotuvės, bet spalio 1-ąją jų jau beliko 20, mat vieni verslinininkai išvyko į užsienį, kiti tiesiog nutraukė veiklą, nes ji nedavė pelno.
Per 9 šių metų mėnesius VMVT specialistai atliko 26 autoparduotuvių tikrinimus, 5 iš jų – kartu su policijos, 2 – su Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais. Šių tikrinimų metu trijų keliaujančių parduotuvių veikloje nustatyta grubių pažeidimų, o keturioms uždrausta tęsti veiklą.

Trys iš tų keturių trūkumus jau pašalino ir leidimą tęsti veiklą gavo iš naujo.

Kaimo žmonės laukia parduotvės

V.Kirjanovienė informuoja, jog grubiais laikomi tokie pažeidimai, kai leidimą prekiauti tik fasuotais maisto produktais turintys verslininkai parduoda ir mėsą bei kitus greit gendančius produktus, neturi prekių įsigijimo dokumentų, automobiliuose neturi šaldytuvų ir vandens ir kt.

Iš viso per 9 šių metų mėnesius baudos paskirtos 8-iems šia veikla užsiimantiems verslininkams.

V.Kirjanovienė sako, jog VMVT apskritai negauna skundų iš tokių parduotuvių pirkėjų. Tai rodo, jog kaimo žmonės laukia tų parduotuvėlių ir neskuba skųstis. Ir kaip nelauks, kad atvežti jie prašo ne tik būtiniausių buities ar ilgai negendančių maisto produktų, bet ir pomidorų, agurkų, net pieno, varškės, rūgpienio.

Bet pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį, ar prekės jiems vežamos švariais ir tvarkingais, maisto produktų gabenimui pritaikytais automobiliais, ar juose yra reikalinga įranga – šaldytuvai, karštas ir šaltas tekantis vanduo, dezinfekcijos priemonės. Dar jie turi žinoti, kad tokie prekeiviai irgi turi būti pasitikrinę sveikatą, išklausę sveikatos žinių kursus, tokiuose automobiliuose turi būti kasos aparatai, o prekiauti jie gali tik savivaldybės Tarybos patvirtintose vietose. Tokių vietų yra visose rajono seniūnijose, o prekeiviai į jas atvyksta pagal sudarytus grafikus.

Visgi V.Kirjanovienė pastebi, kad padėtis šioje srityje gerėja, o mūsų verslininkai žengia beveik koja kojon su laikmečio reikalavimais.

VMVT specialistė išreiškia viltį, jog tikrinimai ir bendravimas su autoparduotuvių savininkais duos naudos ir pastarieji laikysis teisės aktų nustatytų reikalavimų, o kaimo žmonės gaus saugius ir kokybiškus produktus. O pažeidimus pastebėję pirkėjai turėtų paskambinti į VMVT, tel. 62287.