Sodybų šeimininkams bus išdalinta dar 2000 individualių sodo komposto dėžių

KONTEINERIAI BIODEGR_2Visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai – meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algis Bekeris ir savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis asmeniškai apžiūrėjo naujas atvežtas komposto dėžes.

Dėžės netrukus bus išdalintos rajono individualių sodybų gyventojams.

Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus „Šilutės naujienoms” pasakojo, kad prieš 5 metus 2000 komposto dėžių, kurių talpa buvo 640 litrų, jau buvo išdalinta. Tačiau, kad tokias dėžes turėtų visų sodybų šeimininkai reikėjo dar apie 3000  dėžių.

Išdalinus naujai gautas 2000 dėžių bemaž 80 proc. rajono sodybų šeimininkų jau galės biodegraduojančias atliekas kaupti gražiose ir patogiose dėžėse. R.Rimkus tikisi, kad galimai kitais metais bus gautos ir kitos trūkstamos dėžės.
Tuomet visų rajono gyvenamųjų sodybų šeimininkai biodegraduojančias atliekas galės paversti kompostu.

Šilutės rajono savivaldybė komposto dėžes „Compostys” įsigijo pagal specialią programą, finansuojamą iš Europos Sąjungos paramos fondo. Savivaldybei teko apmokėti tik 15 proc. dėžių vertės.

Komposto dėžės yra pagamintos iš perdirbto plastiko. Komplektą sudaro 8 – 12 plokščių ir dviejų dalių dangtis.

Dėžė surenkama pasinaudojant į lankstus įstatomais slankiaisiais strypais, todėl ją nesunkiai surinks kiekvienas savininkas. Dėžę galima ir lengvai transformuoti, jeigu prireikia ją kur nors pervežti.

Naujųjų dėžių talpa – 1035 litrai. Šios dėžės yra tvirtesnės už senąsias dėl nesideformuojančių daugiau nei 5 mm storio sienelių. 

„Compostys” gaminiams taikoma 8 metų garantija, o jų naudojimo laikas ilgesnis nei 10 metų.

Žaliųjų atliekų kompostavimo dėžes bus galima atsiimti visose 11-oje seniūnijų. Dėžės bus pradėtos dalinti jau kitą savaitę.

Pasak mero V.Laurinaičio ir savivaldybės administracijos direktoriaus S.Šepučio, savivaldybė yra suinteresuota, kad visi turintys biodegraduojančių atliekų turėtų ir komposto dėžes. Taip tikimasi pasiekti, kad sodybų šeimininkai ne tik pasigamins daržams reikalingo komposto, bet ir nebemes organikos – žolės, lapų, nebetinkamų vartoti daržovių į bendruosius atliekų konteinerius.

Taip tikimasi sumažinti ir atliekų išvežimo kaštus. Juk rūšiuodami atliekas ir kompostuodami biodegraduojančias atliekas mes visi galime pasiekti, kad būtų sumažinta rinkliava už buitinių atliekų tvarkymą.