Šokių klubas „Dakota“ – tarptautiniame festivalyje „Visagino country 2015“

Dakota Visagine2Kasmet, tradiciškai rugpjūčio viduryje, ant vaizdingo Visagino ežero kranto įsikūręs miestas Visaginas tampa kantri muzikos sostine, kur dvi dienas ir naktis skamba gyvai atliekama įvairių žanrų kantri muzika.

„Visagino country“ – vienas didžiausių tokio pobūdžio festivalių Rytų Europoje, pelnęs tarptautinį pripažinimą ir garsinantis Lietuvos vardą toli už jos ribų.  Šiemet festivalyje žibėjo ir pasaulinio garso, ir mažiau žinomos kantri muzikos žvaigždės iš Lietuvos, Vokietijos, Australijos, JAV, Švedijos, Danijos, Latvijos…

Organizatoriai pasirūpino, kad būtų įdomu ne tik pagrindinių koncertų metu, bet ir laisvu laiku tarp jų. Festivalis tradiciškai prasidėjo Visagino gatvėmis judančiu motorizuotu kantristų paradu. Įvairių mašinų, papuoštų kantri stiliumi, motociklų gausmas – tai signalas, kad festivalis jau prasideda.

Vos tik muzikantai atvažiavo į stadioną, scenoje suskambėjo pirmieji kantri muzikos akordai ir sceną užvaldė jaunieji kantristai. Prasidėjo vaikų ir jaunimo projektas „Kantri viltys“, kuriame dalyvavo jaunieji dainininkai ir kantri šokėjai iš Vilniaus, Mažeikių, Visagino ir kitų Lietuvos miestų.

Festivalis daug metų kantri bacilą skleidžia ne tik tarp jaunųjų atlikėjų, bet ir tarp suaugusiųjų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kuriasi kantri klubai su savais šerifais. Miesto amfiteatre kantri klubai organizavo nemokamą koncertą. Šiame koncerte koncertavo Šilutės grupės „Karčema“ muzikantai.

Festivalio teritorijoje dieną naktį šurmuliavo mugė, linijinius šokius demonstravo ir žiūrovus mokė linijinių šokių grupių šokėjai, gražų kūną ir sportiškumą demonstravo Lietuvos aerobikos klubų auklėtiniai.

Šilutės kantri šokių klubai „Salūnas“ ir „Dakota“, vadovaujami Remintos Stoškuvienės, ne kartą yra pristatę koncertines programas Visagino festivaliuose. Šiemet po 4 metų pertraukos vėl teko garbė šiame festivalyje pasirodyti „Dakotai“. Merginos, dvi dienas šokusios didžiojoje scenoje tarp garsių muzikos atlikėjų, sulaukė begalės aplodismentų ir pagyros žodžių.

„Neapsakomas jausmas šokti tokioje scenoje tūkstantinei žmonių miniai. Atrodo, jog alsuoji kažkokia neapsakoma laisva prerijų dvasia, maudaisi energijos, geros nuotaikos ir šėlstančios publikos emocijų jūroje. Tai buvo geriausia, ką mes padarėme. Galiu didžiuotis savo „Dakotos“ merginomis“, – kalbėjo Reminta.

Ji, šokėjos ir muzikantai linki visiems atvažiuoti į kitus „Visagino country“ festivalius, patirti laisvės pojūtį ir užsikrėsti kantri muzikos virusu. Už paramą „Dakotos“ ir „Karčemos“ kolektyvai dėkoja Šilutės savivaldybės administracijai.