Šokių konkurse „Aguonėlė“ puikiai pasirodė šilutiškiai

Aguonele Virzyte_jaunuciaiGruodžio 10 dieną Prienuose įvyko nacionalinis festivalio „Aguonėlė 2016“ turas, kuriame aukščiausias vietas pelnė ir šilutiškių kolektyvai.

Žibų pradinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Žiburėlis“, kuriam vadovauja mokytoja metodininkė Alina Urbonienė, laimėjo 1-ąją vietą ir I laipsnio diplomą už išraiškingiausiai atliktą šokį „Kačiukai“ ir dar buvo apdovanoti Prienų savivaldybės įsteigtu specialiuoju prizu.

Pamario pagrindinės mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Viržytė“, kuriam vadovauja choreografijos mokytoja ekspertė Rita Kurpeikytė, tapo konkurso laureatais ir laimėjo 500 eurų prizą, o „Viržytės“ jaunių grupė laimėjo 1-ąją vietą už išraiškingiausiai atliktą šokį „Grybautojai“, taip pat buvo apdovanoti Prienų savivaldybės įsteigtu specialiuoju prizu.

Užėmė prizines vietas

Vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių konkursinį festivalį „Aguonėlė“ rengia Lietuvos Aguonele Virzyte_jauniainacionalinis kultūros centras. Festivalis vyksta kas 4 metus jau 40 metų ir apskrieja visą Lietuvą, į šokio sūkurį įtraukdamas tūkstančius šokėjų, muzikantų, dainininkų, vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų bei ansamblių. Renginio tikslas – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, skatinti kurtis naujus kolektyvus.

Šiemet varžytis Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vykusiame nacionaliniame ture buvo atrinktos 42 originalias menines programas parengusios liaudiškų šokių grupės iš visos Lietuvos.

„Mes varžėmės tarp pačių stipriausių Lietuvos kolektyvų, užėmusių pirmąsias vietas ankstesniuose „Aguonėlės“ turuose. Vaikai labai uoliai dirbo, pasistengė“, – pasakojo „Viržytės“ vadovė Rita Kurpeikytė.

„Aguonėlės“ konkursas jau nebe pirmasis ir Žibų pradinės mokyklos „Žiburėlio“ kolektyvui. Dar vadovaujant mokytojai Reginai Puodžiuvienei, jis 2012 metais tapo šio konkurso laureatais, I vietą užėmę 2000 metais ir III vietą – 2004 metais.

Pasak dabartinės „Žiburėlio“ vadovės Alinos Urbonienės, vaikai labai mėgsta „Kačiukų“ šokį ir atliko jį labai išraiškingai, su meile. Todėl ir buvo apdovanoti I laipsnio diplomu. Sužavėję visą auditoriją savo energija, puikiu šokių atlikimu, „Žiburėlio“ vaikai laimėjo dar vieną prizą – Prienų savivaldybės įsteigtą specialųjį simpatijų prizą.

Aguonele ZiburelisPuoselėja tautinius kostiumus

„Žiburėlio“ vaikai nuo mažens mokomi gerbti lietuvių liaudies šokius ir tradicijas, skiepytas meilės ir didžiavimosi savo Tėvyne jausmas gyvuos ir tolimesniame jų gyvenime.

Ateinantys metai yra paskelbti Lietuvos tautinio kostiumo metais. „Žiburėlio“ vadovė turi svajonę atnaujinti turimus liaudiškus kostiumus, kurie sulaukė „garbingo amžiaus“. Kruopščiai prižiūrimais, nors ir susidėvėjusiais rūbais apsiren-gę, vaikai  atrodė labai gražiai. Žmonės jais  gėrėjosi, fotografavosi prie eglutės.

O štai „Viržytės“ šokėjų tautinių kostiumių stilių vadovė Rita pati sugalvoja ir pati pasiuva kai kurias detales – sijonus, kojines, delmonus. „Siuvėjai pasiuva liemenes ar atlieka tokį darbą, kurio aš nemoku“, – sakė vadovė.