Spalis nusinešė daugiau gyvybių

DSC 0423 a sarunoKaip ir kiekvieną rudenį, demografinė gimstamumo ir mirtingumo statistikos kreivė krypsta žemyn: vasarą bumą pasiekęs gimstamumas sumažėja, o su gyvenimu atsisveikina vis daugiau žmonių.

Rugsėjį amžinybėn iškeliavo 43 rajono gyventojai, o praėjusį mėnesį šis skaičius kone padvigubėjo: mieste mirė 25, kaimuose – 49 žmonės. Su gyvenimu atsisveikino ir 17-metis, ir garbingo amžiaus – 91 metų – sulaukęs senolis.

Spalį gimė penkiais kūdikiais mažiau nei rugsėjį – 38. Šis rodiklis nuo vasaros pradžios kiekvieną mėnesį mažėja. Pasaulį išvydo 20 berniukų ir 18 mergaičių. Jauniausiai gimdžiusiai mamai – 19, vyriausiai – 43 metai. Viena iš moterų į namus parsivežė ketvirtąjį vaiką.

Vienos šeimos vaikus pavadino populiarais Meinardo, Eimanto, Gabijos ir Austėjos vardais, kitos – retesniais: Elidijus, Germanas, Meida ir Ramunė.

Nors spalį susituokė mažiau porų nei rugsėjį –  tik 19, skyrybų skaičius nuo 13 sumažėjo iki 8. Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės, dėl vyro kaltės iširo 1, abiejų sutuoktinių susitarimu – 7 šeimos. Su mamomis liko gyventi visi 9 išsituokusių porų nepilnamečiai vaikai.