Spalvoto meduolio dieną meduolius margino ir Šilutės „Prezo“ kepyklėlės lankytojai

meduolio diena vaikaiŠeštadienį (lapkričio 21 d.) jau šeštą kartą Lietuvoje surengta Spalvoto meduolio diena. Akcijos dalyviai – vaikai ir suaugusieji – kviečiami nemokamai marginti meduolius, įdomiai praleisti laiką kartu ir pagal galimybes prisidėti prie nepaprastai gražaus tikslo. Šventės metu surinktos lėšos bus naudojamos globojamų vaikų iš rajonų kelionėms į Vilnių organizuoti.

Spalvoto meduolio diena vyko 30-yje kepyklėlių 13-oje Lietuvos miestų, tarp kurių buvo ir Šilutėje, Lietuvininkų g. 40 esanti „Prezo“ kepyklėlė.

„Šie vaikai turi ribotas galimybes keliauti net po Lietuvą. Siekiame jiems padovanoti galimybę apsilankyti sostinėje ir patirti tuos mažus ar didelius džiaugsmus, kurie mums galbūt atrodo kasdieniai ir net nepastebimi, o vaikams – ilgam įsimenanti šventė“, – pasakojo Spalvoto meduolio dienos sumanytoja Violeta Masteikienė.

Pernai surinktų lėšų ir rėmėjų pagalba į Vilnių pavyko atvežti 112 vaikų iš 9 rajoninių vaikų globos namų. „Jie džiaugėsi viskuo! meduolio diena meduoliai

Mažiesiems vyrukams didžiulį įspūdį paliko technikos stebuklas – eskalatorius, juo iki tol buvo važiavę tik keli į akciją atvykę vaikai. O kai pamatė picerijoje jiems padengtą stalą, vaikai prie jo nesėdo, nes negalėjo patikėt, kad čia paruošta jiems“, – vaikų įspūdžiais dalijosi V.Masteikienė.

Šilutiškiai į šią akciją įsijungė pirmą kartą, dalyvauti smagiame renginyje ir nemokamai spalvotais „Dansukker“ cukraus glaistais, pabarstais marginti meduolius buvo kviečiami visi, kas tik norėjo.

„Prezo“ kepyklėlėje porą valandų šurmuliavo keliolika Šilutės socialinių paslaugų centro globotinių, kuriems yra teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos.

Kartu su globotiniais akcijoje dalyvavusi centro direktorė Rasa Jakienė sakė, kad buvo apgalvota visos smulkmenos: pasirūpinta ir vaikų rankų švara, ir prijuostėmis.

Numarginę po 4, 5 ar 6 meduolius vaikai buvo labai patenkinti, kad gavo juos dovanų ir galėjo nešti namo savo artimiesiems.
„Buvo smagus renginys ir kaip pirmas blynas, sakyčiau, – neprisvilęs“, – sakė R.Jakienė.

„Prezo“ kepyklėlės konditerė Snieguolė Savickienė irgi džiaugėsi gražia iniciatyva ir nauja patirtimi. „Pirmą kartą dalyvavom akcijoje, bet, manau, ne paskutinį“, – sakė ji.

Kad šios ir panašios svajonės būtų išpildytos, žymūs šalies žmonės taip pat margino meduolius, rašė linkėjimus vaikams ir aukojo pinigų jų laisvalaikiui.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.