Specialiųjų poreikių vaikams – fantaziją plėtojanti veikla

rusnes specialioji spektaklisSpecialiosios mokyklos tikslas – padėti jos ugdytiniams integruotis į visuomenę, didinti jų pasitikėjimą savo jėgomis, mokyti dvasinės pusiausvyros. Svarbus vaidmuo čia tenka saviraiškai – meniniam neįgalaus vaiko ugdymui. Todėl nuo šių mokslo metų pradžios Rusnės specialiojoje mokykloje veikia nauji neformalaus ugdymo būreliai „Lėlių teatras“ ir „Naujas senų daiktų gyvenimas“, kuriuose vaikai plėtoja kūrybines galias, fantaziją.

Teatro būrelį lankantys lavinamųjų klasių mokiniai vaidindami patiria teigiamų emocijų, tobulina bendravimo įgūdžius.

Pastebėjome, kad geriausiai sekasi vaidinti už širmos su lėlėmis. Pasakai „Kiškio trobelė“ lėles ir dekoracijas gaminome kartu su mokytojų padėjėjomis, nendrių ir tvorelių iš vytelių dovanojo rusniškis A.E.Demereckas.

Mokykloje lankėsi svečiai iš Švedijos, juos nudžiuginome spektaklio premjera, Motinos dieną spektaklį pamatė vaikų tėveliai ir visa bendruomenė.

Dar mokslo metų pradžioje neformaliojo ugdymo būrelio mokiniai ir jų tėveliai pradėjo rinkti panaudotų plastikinių butelių kamštelius. Mokiniai kiekvieną savaitę juos nešė iš namų, kiekvienas stengėsi atnešti kuo daugiau. Tai puikus būdas skatinti jaunų žmonių sąmoningumą, įprotį nešiukšlinti, rūšiuoti atliekas.

Po pusės metų kamštelių susikaupė daug ir pačių įvairiausių spalvų. Juos surūšiavome pagal spalvas, dydį, dėliojome iš kamštelių įvairias figūras, piešinius. Po daugelio bandymų nusprendėme, kad geriausiai mokyklą papuoštų žuvys, juk mūsų mokykla įsikūrusi vandenų krašte. Tad rinkomės žuvis, derinome atitinkamų spalvų kamštelius. Džiaugėmės, kai po truputį darbas ėjo į priekį, ir žuvys buvo sudėliotos.

Karšis, plekšnė, lydeka – tai ilgo mokinių darbo rezultatas, kuris puošia mokyklą, džiugina mokinius, tėvelius, svečius.

Šis kūrybinis procesas vaikus įkvėpė naujiems darbams: vasaros atostogas jie praleis naudingai ir ekologiškai – vėl rinks plastikinius kamštelius ir rudenį prisidės prie respublikinio socialinio projekto „Kamštelių vajus“. Taip pasireikš vaikų fantazija, kūrybingumas, jie prisidės prie Lietuvos švarinimo.