Spintos stumdomomis durimis. Kokią pasirinkti?

 

spintosLietuvoje vis labiau populiarėja spintos stumdomomis durimis. Ekspertų pastebėjimu, moderniuose būstuose ir darbovietėje tai išmintingas pasirinkimas, išreikšiantis bet kurioms patalpoms inovatyvaus įvaizdžio tendenciją. Stumdomos spintos bus gerokai praktiškesnės už visas kitas spintas, kadangi jos geba sutaupyti brangius ir naudingus patalpos plotus.

Spintos stumdomomis durimis – efektyvesnis pasirinkimas

Svarstant pirkti spintą ar ieškoti gamintojų, vertėtų šiuo baldu pasidomėti kiek plačiau, atsižvelgiant į individualų užsakymą, kadangi iš pradžių pasirodys, kad tai paprasčiausiai spinta, tad viskas atrodo ir taip yra žinoma. Kai norima, jog pirkinys visų pirma pradžiugintų ir pateisintų visus lūkesčius kuo ilgesnį laiką – nenumokime į tai ranka.

Tokie baldai yra vertinami, nes yra ypač funkcionalūs, kitokio  dizaino. Įvairiausių dydžių pasirinkimas suteikia galimybes pasirūpinti kiekvieno akį traukiančia kambario puošmena. Pastaruoju metu nepaprastai populiarios prieškambario spintos stumdomomis durimis. Miegamajam skirto spintos paprastai bus gerokai didesnės, bet atsižvelgiant  į savo lūkesčius bei kambario dydį, netrukus surasime labiausiai tiksiantį baldą. 
Pats esminis pasirinkimas, kokį turėtų kiekvienas žmogus įgyvendinti, prieš renkantis stumdomas duris, apsispręsti dėl to kokio tipo uždarymas bus asmeniškai svarbus. Dabartinėje yra pasiekiamos stumdomos durys, puoštos storesniais apvadais ir paslėptais apvadais. Jie tikrai nėra labai matomi, nes yra pasislėpę spintos vidinėse konstrukcijose. Paslėpti apvadai kol kas tebėra laikomi inovacija stumdomų durų asortimente. Tai laikoma nepaprastai gerai žinoma tokių spintos durų gaminimo technika vakarų Europoje, bet vos pradėta pastebėti mūsų šalyje. 

Šalyje apie paslėptaisiais vadinamus apvadus lydėjo ne vienas mitas: gana sudėtingai tvirtinami, nepraktiški, brangoki – visgi tai paprasčiausiai nieko bendro su realybe neturintys mitai. Interjero profesionaliai atskleidžia, kas labiausiai lemia spintos kainą ir kaip planuojamos spintos kainą galima kontroliuoti.

Vietos parinkimas

Prieš keliaujant į parduotuves ar tiesiai pas baldų gamintojus, labai vertėtų išsiaiškinti, kokioje erdvėje spinta bus įkurdinama. Tokių gaminių pasirinkimas gerokai skirsis, vienokių prireiks kai ieškosime durų spintai, kitokio – įėjimo drabužinei ar durų, atskirsiančių patalpas, ar tokių, kurias planuojame montuoti kiek neįprastose vietose. Labai pravartu kuo tiksliau išmatuoti, išsiaiškinti pastatymo vietą, aukštį, apsispręsti dėl erdvės konkrečioje vietoje, niekada nepamirštant numatyti pakankamai vietos jų atsidarymui.

Medžiagų pasirinkimas

Spintos stumdomomis durimis gali būti pagamintos iš pačių įvairiausių medžiagų. Bene dažnu atveju tai bus plieno bei aliuminio sistemos. Šis variantas bus kiek aukštesnės kainos, bet dažniausiai gerokai išmintingesnis pasirinkimas, kai plienas neretai dažną pirkėją patraukia palankiomis kainomis. Specialistų pastebėjimu, kaina dažniausiu atveju daug lems, tad klientai kur kas mieliau jau rinktųsi spintas, laminuotomis medžio drožlių plokštėmis. Jos ne tik yra prieinamos kainos, o dar ypatingai šiuolaikiškos. Minėtų spintų paviršius būna blizgokas ar matinis, jas nesunku padengti stiklu, išgaunant praktiškai bet kokį raštą, spalvas.

Spintos stumdomomis durimis nuo varstomų skirsis judėjimo mechanizmais, dėl tos paties pati reikšmingiausia tokių durų detralė neginčytinai laikoma būtent furnitūra – bėgeliai, pritraukimui skirti mechanizmai. Tokioms durų detalėms būtina skirti ypatingai daug reikšmės, kadangi tai tiesiogiai lemia durų tarnavimo laiką bei jų kokybę.

Verčiausia pasirinkti nerūdijančio plieno furnitūrą, kuri ilgą laiką mums galėtų tarnauti. Toks pasirinkimas garantuos, kad durys „nevaikščios”. Visada nepaprastai aktualu atkreipti dėmesį į dizainą. Renkantis duris taipogi nereikėtų pamiršti apie jau namie turimus baldus. Naujai įsigytos durys, nepriklausomai  nuo to, ar jos bus tvirtinamos ant spintų ar kuriose kitose vietose, turėtų harmoningai derėti su kitais namuose esančių baldų. Negana to, pravartu pasirūpinti, jog durys neapgadintų kitų daiktų ir sienų – palikime reikiamą ertmę durims atsidaryti arba pasirūpinti paminkštinimais.

Šį baldą galima įsigyti ir internetinėse parduotuvėse. Žinoma, pirmiausia pravartu numatyti biudžetą, žinoti kur jį įkurdinsime, tiksliai išsimatuoti numatytą ertmę. Kaip ir bet kurie kiti baldai, taip ir stumdomos durys, gali būti pristatytos į namus ar bet kurią kitą vietą. Tai neturėtų užtrukti ilgiau nei kelias dienas. Dažna internetinė parduotuvė, ypač šalyje gerai žinomos jų platformos, dar taiko ir lojalumo sistemą. Kartkartėmis, perkant prekes už didesnę sumą, galima tikėtis ir nemokamo pristatymo.