Sportiško Švėkšnos miestelio šventės tradicijas vainikavo tarptautinis turnyras

sportas sveksnos sventeje P7261356Prieš savaitę nuaidėjusi Švėkšnos miestelio šventė buvo turtinga ir sportinių renginių. Jėgas išmėgino krepšinio, šuolių į aukštį, stalo teniso mėgėjai.

Šventinis šeštadienis Švėkšnoje tradiciškai prasidėjo krepšiniu. Komandų buvo gausiai, užteko ir saulės, ir žaidėjų kovų karščio – komentatoriaus Mariaus Budraičio skatinamos komandos plėšėsi dėl kiekvieno taško.

Stipriausi buvo krepšininkai iš Žemaičių Naumiesčio, iš jauniausių grupės laimėjo švėkšniškių komanda, Stonių šeima tapo senjorų grupės nugalėtoja, o stipriausia krepšininkų šeima – Jucikai iš Vainuto.sportas sveksnos sventeje P7261359

O sporto salėje mankštinosi šuolininkai. Vilniuje gyvenanti buvusi švėkšniškė, šuolininkė į aukštį, Lietuvos merginų ir moterų čempionė Ina Pavinkšnytė – Mikulėnienė (jos šuolio į aukštį rekordas – 1,78 m) 19 metų skiria prizus visiems, kurie šią dieną ryžtasi įveikti save ir kartelę.

Jau porą metų šuolininkus remia ir Švėkšnos verslininkai Vaida ir Arūnas Danielkai, tad kova vyksta ir dėl rezultatų, ir dėl labai gerų prizų.

Šiemet iš gausaus šuolininkų būrio išsiskyrė Toma Blaževičiūtė (peršoko 1,45 m) ir Viktoras Jurkaitis (1,90 m). Antras vietas užėmė K.Ambrozaitė ir L.Starkutis, treti liko L.Bernotaitė ir R.Loginov.

Varžybų dalyviai plojimais nustebino į svečius iš Prancūzijos atvykusią Genutę Kiūdytę – Dumbliauskienę. Ji – graži Švėkšnos sportinės istorijos dalis: daugkartinė Lietuvos įvairių varžybų čempionė sportas sveksnos sventeje P7271423ir prizininkė, buvusios Tarybų sąjungos moksleivių spartakiados penkiakovės čempionė. Ir vaikinai didžiuojasi peršokę 1,78 m, tiek peršokdavo Genutė tolimais 1975 metais.

Sportinis sekmadienis tęsėsi 12 valandų – tiek vyko tarptautinis stalo teniso turnyras tenisininkams mokytojui Sigitui Urmulevičiui, Zigmui Glicui, Algiui Pelikšai ir Vytautui Zybartui atminti. Turnyrą organizuoja ir vykdo mokytojo Sigito auklėtiniai, dabar šilutiškiai Jonas Piekautas ir Algis Šaulys. Čia 13 komandų puolė, gynėsi, atakavo, laimėdavo…

Nugalėjo svečių iš Rusijos (Kaliningrado sritis) komanda, Glicų šeimos taurė įteikta jauniausiam varžybų dalyviui šilutiškiui K.Pundinui. Pralaimėjusių nebuvo – nugalėjo ilga graži sportinė kova, įteikti prizai, dovanotos taurės. Net Kanada šiame turnyre turėjo savo atstovą…