Jau įvyko Šilutės daugiafunkcio sporto komplekso projektinių pasiūlymų pristatymas. Šilutiškiai su planuojamo statyti sporto komplekso projektiniais pasiūlymais galėjo susipažinti ir teikti pasiūlymus iki gruodžio 2 dienos Šilutės seniūnijoje.
Tačiau akivaizdu, kad tai – tik formali procedūra. Sporto komplekso pastato užsakovas – Savivaldybė, taigi ne visuomenė, o savivaldybės vadovai – meras ir administracijos direktorius su savo pavaduotojais – ir sprendžia, kaip atrodys tas kompleksas ir ar jis bus funkcionalus.
Krepšinio salė – tūkstančiui žiūrovų
UAB „Tiksli forma“ direktorius Kęstutis Mikulskis ir architektas Ignas Autukas susirinkusiems šilutiškiams pristatė būsimo sporto komplekso projektinius sprendinius.
Visas kompleksas bus dviejų dalių. Pirmoji dalis: rekonstruojamame „Baldų“ sporto salės pastate bus suprojektuotas 25 m ilgio baseinas, turintis 4 plaukimo takus. Baseinas atitiks visus FINA reikalavimus. Taip pat šiame pastate suprojektuotas pirčių kompleksas, vaikų bei pramoginis baseinai, SPA, sunkiaatlečių treniruočių salė.
2 dalis: suprojektuotas naujas pastatas, kuris bus pastatytas šalia jau esamo pastato. Jame atsiras tarptautinėms krepšinio varžyboms pritaikyta krepšinio salė, talpinanti iki 1000 žiūrovų.
Rekonstruojamasis ir naujasis pastatai bus vienas statinys, kurio plotas – apie 9 000 kv. m.
Be jau esančios automobilių stovėjimo aikštelės, suplanuota dar apie 150 automobilių ir autobusų statymo vieta komplekso pietinėje pusėje.
Nieko bendra su Šilute
Šilutiškis architektas Egidijus Vidrinskas, anksčiau pavartęs būsimo pastato išorinio vaizdo brėžinius suabejojo projektuotojų meniniais gebėjimais. Jo nuomone, sporto komplekso išorinis vaizdas visiškai nederės prie Šilutės miesto architektūrinio paveldo. „Net Šilutės nuotekų valymo įrenginių pastatai puošnesni nei planuojamasis sporto ir kultūros centras. Pastatas, kuris galėtų būti Šilutės miesto naujos statybos veidu, dabar bus tik dar viena fabriko dėžutė“, – piktinosi E.Vidrinskas.
Į architekto priekaištus atkirto Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Jis sakė, kad negalime prisisvajoti meniškų statinių, nes reikia galvoti, kaip tuos pastatus reikės prižiūrėti ir išlaikyti.
UAB „Nemuno deltos projektai“ architektė Alma Čepienė domėjosi, iš kokių medžiagų bus statomas naujasis sporto centras, kokia bus aplinkos infrastruktūra. Ji apgailestavo, kad sporto komplekso projektavimo terminai – labai trumpi. „Toks skubotumas galbūt reikalingas politikams, bet dėl jo nukentės miesto vaizdas“, – sakė architektūros specialistė.
Keista, tačiau UAB „Tiksli forma“ direktorius K.Mikulskis visai nesupyko dėl kolegos šilutiškio architekto priekaištų. „Šilutės naujienoms“ jis sakė, kad E.Vidrinsko priekaištai yra teisingi. Pasak K.Mikulskio, sporto komplekso išorinio vaizdo architektūriniai pasiūlymai užsakovui – Savivaldybės vadovams – buvo pateikti mažiausiai keturis kartus.
„Pirmasis pasiūlymas nuo dabartinio visiškai skiriasi. Privalėjome paklusti užsakovui ir projektuoti taip, kaip pageidaujama. Architektūrinius sprendimus ypač apribojo pageidavimas suprojektuoti abu statinius po vienu stogu“, – sakė K.Mikulskis.
Apibendrindamas projektinius sprendinius jis sakė, kad nors Šilutės daugiafunkcis sporto kompleksas ir nebus labai išvaizdus, tačiau jeigu jis bus pastatytas kaip suprojektuota, tai bus puiki ir patogi vieta sportui, pramogoms ir laisvalaikiui.
Pasak K.Mikulskio, komplekso techninis projektas jau, galima sakyti, baigtas ir dabar pateiktas ekspertizei, kurį atlieka atestuota įmonė.
Rašyti atsakymą