Sporto mokyklos krepšininkai – vėl geriausiųjų dvyliktuke

vaikinu krepsinis_geriausiu_dvyliktukeŠilutės sporto mokyklos krepšininkai, gimę 2001 m., vėl pateko į Lietuvos moksleivių lygos „A“ divizioną, kur žaidžia geriausi šio amžiaus krepšininkai. Šilutiškius treniruoja treneris Petras Jonikas.

Teko kovoti su kauniečiais

„A“ divizione iš viso yra 12 komandų, tad 2017-2018 m. krepšinio sezonas iš mūsiškių pareikalaus daug jėgų, nes teks varžytis su geriausiomis Lietuvos komandomis. Tai tikrai nelengvas uždavinys.

O komandos, užėmusios paskutines vietas turnyrinėje lentelėje, vėl turės kovoti su „B“ diviziono stipriausiomis komandomis dėl išlikimo geriausiųjų 12-tuke. Antraip joms teks grįžt į Moksleivių krepšinio lygos „B“ divizioną.

Taip nutiko Kauno KM I – „Sostena“ komandai, kuri „A“ divizione buvo 11-oje vietoje. Ar ji liks geriausiųjų 12-tuke, ar užleis vietą „B“ diviziono 2 vietos laimėtojams – Šilutės SM krepšininkams?
Prireikė trijų susitikimų, kad šios komandos išsiaiškintų, kuri yra vertesnė. Buvo žaidžiama iki dviejų pergalių.

Pirmasis susitikimas

Pirmasis šių komandų susitikimas įvyko kovo 25 d. Šilutės krepšinio salėje. Pirmomis minutėmis mūsiškiai buvo tarsi išsigandę. Treneris P.Jonikas vis skatino atsipalaiduoti ir žaisti savo įprastą krepšinį.

Ir antrojo kėlinio metu kauniečiai atakavo drąsiau, o apsiginti mūsiškiams sekėsi nekaip. Tad po dviejų kėlinių pirmavo svečiai 32:42.

Per didžiąją pertrauką Šilutės krepšininkams treneris tikriausiai pasakė kažkokį burtažodį, kad vaikinai įjungė visas jėgas ir pagaliau jie pradėjo žaisti geriau. Trečią kėlinį šilutiškiai laimėjo 29:27, nors bendroje įskaitoje vis dar atsiliko.

Ketvirtame kėlinyje mūsiškiai šauniai kovojo po krepšiais. Dominykas Girskis savo komandai atkovojo net 15 kamuolių. Buvo nuostabu stebėti, kaip šis vaikinas kovoja dėl kiekvieno kamuolio, kad tik komandai padėtų siekti pergalės. Puikų žaidimą demonstravo pusę komandos taškų sumetęs Dovydas Rimkus – jis tądien pelnė 44 taškus ir atkovojo 11 kamuolių! Dvigubas dublis!

Šilutės komandos kapitonas Jevgenijus Miniotas tikrai vertas kapitono vardo. Jis visada laiku grąžina komandai pasitikėjimą savimi, kai šis pradeda po truputį gęsti. Jo netikėti tolimi metimai, pasiekę tikslą, išmušdavo varžovus iš vėžių, o Šilutės SM komandą kaip tik priversdavo pasitempti. Toks šou ir buvo surengtas ketvirtajame kėlinyje: per 10 sužaistų minučių mūsiškiai pelnė 27 taškus, tuo tarpu varžovai įmetė vos 8. Tad finalinė sirena – ir pirmoji pergalė mūsiškių sąskaitoje – 88:77.

Išvykoje – rungtynės su paslaptim

Balandžio 12 dieną P.Jonikas su savo auklėtiniais išvyko į Kauną žaisti antrąjį kartą su „Sostena“.

Pirmasis kėlinys buvo apylygis – jis baigėsi 24:21 namų šeimininkų naudai. Antrajame kėlinyje šilutiškiai vėl atsiliko: varžovai sumetė 23 taškus, o mūsiškiai – tik 15.

Po ilgosios pertraukos Šilutės komandos treneris pakeitė strategiją –  geriausius žaidėjus pakeitė atsarginio suolelio žaidėjai. Tad rungtynes laimėjo kauniečiai rezultatu 85:53.

Kodėl namuose šilutiškiams pavyko 11 taškų laimėti, o išvykoje jie nusileido net 32 taškais?
Treneris į klausimą su šypsena atsako klausimu: „Gera taktika, ar ne?“

Vėliau paaiškėjo, kad treneris suprato, jog tądien įveikti kauniečių nepavyks. Vieną pergalę mūsiškiai jau turėjo, dar vienos rungtynės laukė namuose. Tad savo stipriesiems žaidėjams treneris leido pailsėti, o atsarginiams žaidėjams – daugiau pažaisti.

Lemiama kova

P.Joniko taktika pasiteisino, kai balandžio 15 d. sprendėsi, ar Šilutės SM pateks į geriausiųjų 12-tuką, ar jame liks Kauno KM I – „Sostena“.

Rungtynių pradžia atnešė nemažai jaudulio šilutiškių sirgaliams – po pirmųjų 10 minučių mūsiškiai atsiliko 5 taškais (17:22). Prasidėjus antrajam kėliniui viltis patekti į 12-tuką po truputį grįžo. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai šauniai atakavo varžovų krepšį, broliai Rimkai demonstravo puikų žaidimą – dėjo kamuolį į varžovų krepšį iš viršaus.

Didelis sirgalių palaikymas leido mūsiškiams patikėti savimi ir antrąjį kėlinį jie sužaidė rezultatu 22:7, taip įspėdami varžovus, kad šie neužmirštų, jog yra svečiuose. Ilgosios pertraukos metu švieslentė rodė 39:29 Šilutės ekipos naudai.

Trečiajame kėlinyje mūsiškiams vėl geriau sekėsi pelnyti taškus ir po trijų kėlinių jie pirmavo 16 taškų (59:43). Ketvirtasis kėlinys pradžioje dar buvo įtemtas, bet likus porai minučių iki rungtynių pabaigos abi komandos susitaikė su baigtimi. Lekiant paskutinėms rungtynių sekundėmis treneriai paspaudė vienas kitam rankas, padėkojo už rungtynes ir palinkėjo sėkmės.

Finalinė sirena – ir Šilutės vaikinai – geriausiųjų 12-tuke! Varžovus jie įveikė rezultatu 71:58.

Paskutinėse 2016-2017 m. sezono rungtynėse rezultatyviausi buvo broliai Rimkai. Dovydas (nr. 9) vėl surinko dvigubą dublį, pelnęs komandai 25 taškus ir atkovojęs 14 kamuolių. Nedaug atsiliko ir po rankos traumos neseniai grįžęs į aikštelę brolis Tautvydas (nr. 13): jis įmetė 23 taškus bei atkovojo 8 kamuolius. Taip pat dviženklę taškų sumą komandai tądien pelnė Dominykas Rimkus (nr.6) – 10 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.