Sporto mokyklos mokiniai džiaugiasi 55-mečio vaišėmis

Direktorius A.Lileikis prisimena, ką reiškia laikyti krepšinio kamuolį rankose. / © silutesnaujienos.ltATNAUJINTA 2011 10 25
15:37

Šilutės sporto mokykla penktadienį minėjo 55-ąjį gimtadienį. Ta proga mokyklos direktorius Aivaras Lileikis kartu su metodininke Loreta Stančiauskiene nusprendė pasaldinti ir mokyklos auklėtinių širdeles. Kiekvienai grupei užsakė po šakotį bei saldainių.

Juk mokyklai jos auklėtiniai – patys svarbiausi!Kultivuojamos 8 sporto šakos

Mokykloje šiuo metu dirba 17 trenerių. Šiemet jų gretas papildė Lina Leikuvienė (lengvoji atletika) ir Artūras Silius (stalo tenisas).

Vaikai gali pasirinkti vieną iš aštuonių sporto šakų: lengvąją atletiką, sunkiąją atletiką, stalo tenisą, sklandymą, rankų lenkimą, baidarių ir kanojų irklavimą, dziudo imtynes ir krepšinį.

Populiariausias, žinoma, krepšinis. Po Lietuvoje vykusio Europos čempionato norinčiųjų išbandyti šią sporto šaką atsirado dar daugiau. Iš viso mokykloje yra 8 krepšininkų grupės, su kuriomis dirba penki treneriai: Loreta Stančiauskienė, Alius Rauluševičius, Kęstutis Šernius, Dainius Gricevičius ir Petras Jonikas. Jie ugdo apie 120 vaikų.

Lengvaatlečius – apie pusšimtį berniukų ir mergaičių – treniruoja 3 treneriai. Viena grupė veikia Švėkšnoje, kuri turi itin senas ir turtingas šios sporto šakos tradicijas. Čia vaikus ugdo treneris Medardas Urmulevičius. Kitus lengvaatlečius treniruoja Stasys Oželis bei naujoji trenerė Lina Leikuvienė.

Boksininkams vadovauja Lietuvos nusipelnęs treneris Vincas Murauskas. Jis yra parengęs ne tik šalyje, bet ir Europoje bei pasaulyje garsius boksininkus. Vienas iš jų – buvęs Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Evaldas Petrauskas, pirmųjų jaunimo vasaros olimpinių žaidynių Singapūre čempionas, finale įveikęs Indijos sportininką. Rugpjūčio mėnesį Airijoje (Dubline) vyko Europos jaunimo bokso čempionatas, iš ten šilutiškiai parsivežė sidabro ir bronzos medalius.
sporto mokykla
Sunkioji atletika (treneriai Laimis Ličinchajus ir Liudas Čičirka), irklavimas (treneriai Nedas ir Bronislava Bartušiai) – tai sporto šakos, kuriose mūsiškiai taip pat turi daug pasiekimų. Mūsų trenerių paruošti sportininkai patenka į įvairias Lietuvos rinktines.

Nemažai vilčių teikia vėliau įsteigtų sporto šakų – dziudo imtynių (treneris Rimvydas Lukošius), stalo teniso (Artūras Silius) – grupių auklėtiniai.

Šilutės sporto mokykla skiria dėmesį ir ne olimpinėms sporto šakoms. Šaunių pergalių yra pasiekę mūsų rankų lenkikai (treneris Aleksandras Pancerovas) bei sklandytojai (treneris Ignas Mikalauskas).

Pasveikino mokyklos auklėtinius

Sporto mokyklos direktorius A.Lileikis mokyklos jubiliejaus proga sportininkus aplankė su saldžiomis dovanomis. Pirmiausia šakotį įteikė mažiausiųjų krepšininkų grupei. Pasveikino vaikus, pradėjusius sportuoti, palinkėjo gerų rezultatų bei priminė mokyklos istoriją.

Vaikų akys blizgėjo – juk taip miela, kai aplanko vadovai ir laukia vaišės!

Paklaustas, ar šiemet bus organizuojamos 55-ojo jubiliejaus iškilmės, A.Lileikis sakė, kad neplanuoja išsiplėsti, juk nuo didelės 50-mečio šventės praėjo vos penki metai. „Vaikus pasveikinome šia gražia proga, treneriai ramiai paminės jubiliejų ir šį kartą užteks. O po 5 metų jau bus galima ir didesnę šventę suruošti“, – sakė A.Lileikis.

Pasak direktoriaus, pastarieji penkeri metai praėjo labai greitai. Jis džiaugėsi, kad mokykla rajono jaunimui reikalinga – sportininkų nemažėja. Jie pasiekia vis aukštesnių rezultatų. Labai džiaugiasi boksininkų trenerio Vinco Murausko auklėtinių pergalėmis, krepšinio trenerio Kęstučio Šerniaus buvusiu auklėtiniu Deividu Pukiu bei krepšinio trenerio Dainiaus Gricevičiaus buvusiu auklėtiniu Simonu Januškiu. Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionu tapęs Deividas šiemet pasirašė kontraktą su Vilniaus „Sakalų“ komanda, o Simonas – su Kauno „Žalgirio“ komanda. Už paruoštus auklėtinius padėkota ir jų buvusiems treneriams.

Mokyklos direktorius A.Lileikis dėkoja visiems darbuotojams už nuoširdų darbą ugdant sportininkus. Šilutė – tokia maža, bet joje vis atsiranda perliukų, su kuriais dirbdami savo profesijai atsidavę treneriai išugdo ne vieną žinomą sportininką, kuris garsina ir Šilutę, ir, žinoma, Lietuvą.