Sporto taryba svarstė sportininkų rėmimo, regbio ir moterų krepšinio klausimus

Maždaug kartą per mėnesį į posėdį susirenkanti Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba pastarąjį kartą irgi svarstė aktualiausius su mūsų krašto sporto reikalais susijusius klausimus. Šį kartą aptartas ir sporto klubų bei aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų skatinimo biudžetas, Šilutės regbio klubo bei šios sporto šakos trenerio etato įsteigimo galimybės, mergaičių ir moterų krepšinio ateitis Šilutėje.

Skatinimo fondas nemažėja

Jau daugiau nei 10 metų Sporto tarybos nariu ir antrą kadenciją jos pirmininku esantis rajono politikas Arūnas Pupšys sako, kad krašto sportininkams aktualių klausimų kas kartą susikaupia nemažai.

Sporto tarybos pirmininkas A. Pupšys

Šįkart aptarta ir daugeliui sporto žmonių maloni tema – aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų ir sporto klubų skatinimo fondas. Nutarta, kad ir šiemet fondas nebus mažesnis nei pernai, t. y., sieks apie 9000 eurų. Šie pinigai bus išdalinti aukštų rezultatų pasiekusiems sportininkams kasmetinės jų pagerbimo ceremonijos metu. Įprastai tokia šventė surengiama Savivaldybėje artėjant didžiosioms metų šventėms. Jos metu pagerbiami ne tik geriausi rajono sportininkai, bet ir jų treneriai, jiems įteikiamos dovanėlės.

„Šventė įvyks ir šiemet, nors tiksli data dar nenustatyta. Džiaugiamės, kad aktyviai sportuojantiems ir kraštą garsinantiems sportininkams ir juos ruošiantiems treneriams galime padėkoti ne tik žodžiu, bet ir įteikti dovanėles“, – sakė A. Pupšys.

Neužmiršo regbio ir moterų krepšinio

Paskutiniajame Sporto tarybos posėdyje taip pat dalyvavo ir Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis bei Šilutės vaikų ir jaunimo regbio klubo narius treniruojanti Austėja Minkevičiūtė, kuri taip pat yra ir Lietuvos regbio federacijos generalinė sekretorė.

Aptartos ir šios sporto šakos įtraukimo į VšĮ „Šilutės sportas“ veiklas galimybės. Vaikų ir jaunimo regbio komandos Šilutės mieste treniruojasi ir nuolat dalyvauja varžybose jau 7 metus, treniruotes reguliariai lanko 7-13 metų amžiaus vaikai. Posėdžio metu trenerė A. Minkevičiūtė pristatė savo viziją. Pasak jos, pamaryje ši sporto šaka taip pat turėtų būti plečiama, trenerei norėtųsi, kad sportuoti galėtų ir suaugusieji.

Nutarta teikti Šilutės rajono savivaldybės tarybai siūlymą įtraukti regbį į Šilutės sporto mokyklos veiklas, t. y., įsteigti trenerio etatą. Kad tai būtų teisinga, pritarė ir prezidentas I. Kukulskis.

Taip pat diskutuota apie mergaičių ir moterų krepšinio grupių įtraukimą į VšĮ „Šilutės sportas“ veiklas. „Turime daugiau dėmesio skirti mergaičių ir moterų krepšiniui mūsų mieste. Tik taip galime užsiauginti žaidėjas, kurios ateityje galbūt galėtų atstovauti Pamario sportą ir Lietuvos krepšinio pirmenybėse”, – sakė A. Pupšys.

Posėdyje taip pat aptartas salių nuomos tvarkos aprašas, kiti klausimai.