Staigmena A.Rauluševičiui nuo buvusių auklėtinių

raulusevicius sveikinaKovo 13 d. Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje buvo surengtos draugiškos varžybos tarp Šilutės „Šilutės“ ir Šilutės sporto mokyklos (1999 – 2000 metų gimimo krepšininkų) komandų. Šias abi ekipas šiuo metu treniruoja Laimonas Eglinskas. Įdėja surengti tokias rungtynes kilo Laimonui ir auklėtiniams, nes šiai grupei tai paskutinieji metai Sporto mokykloje. O sužinoję, kad jų pirmasis treneris Alius Rauluševičius švenčia 60 metų jubiliejų, sumąstė padaryti jam staigmeną.   

Alius Rauluševičius

Krepšininkas Alius Rauluševičius kilęs iš Sangrūdos miestelio Kalvarijos r., krepšininko karjerą pradėjo 1978 metais Vilniaus „Statybos“ komandoje. Tai buvo metai, kai „Statyba“ tapo Lietuvos vicečempione. A.Rauluševičius šioje komandoje žaidė iki 1982 metų, vėliau nuo 1984 m. jis žaidė Vilniaus pedagoginio instituto komandoje „Šviesa“, kuri 1985 m. vėl tapo Lietuvos vicečempione. Tad Aliaus sąskaitoje yra du Lietuvos vicečempiono titulai.

1985 m. A.Rauluševičius buvo pakviestas atstovauti „Šilutę“ II lygoje. Žingsnis po žingsnio ši komanda kopė į aukščiausiąją lygą ir 1986 m. jau žaidė LKL tarp 12 geriausių Lietuvos komandų. A.Rauluševičius su dar keturiais krepšininkais – Petru Joniku, Aleksandru Stančiausku, Laimiu Ulevičiumi ir Robertu Kuncaičiu tuomet buvo vadinami „legendiniu penketu“.

Baigęs profesionalią krepšininko karjerą A.Rauluševičius pradėjo treniruoti mažuosius krepšininkus Šilutės sporto mokykloje. Jis išugdė ne vieną krepšiniui neabejingą sportininką.

Staigmenos ir padėkos treneriuirauluseviciu sveikina_marskineliai

Visa draugiškų varžybų ceremonija prasidėjo 17:30 val. Treneris A.Rauluševičius apie ruošiamą staigmeną nežinojo. Vos jam įėjus į salę, prisistatė Šilutės TV vedėjas Marijus Budraitis, kuris paprašė interviu savo laidai. Trenerio veide matėsi nuostaba bei džiugesys. Jau po renginio paklaustas kaip jaučiasi, treneris sakė: „Man dar reikia laiko atsigauti po tokio siurprizo“.

Prieš pat rungtynes L.Eglinskas priėjo prie trenerio A.Rauluševičiaus ir pasiūlė prisiminti laikus, kai jis vadovavo 1999 – 2000 m. komandai ir tądien užimti vyr. trenerio postą. Buvę auklėtiniai netrukus trenerį pasveikino su praėjusiu gimtadieniu, o komandos kapitonas Erikas Mikužis (šiuo metu jis žaidžia ir „Šilutės“ komandoje) įteikė padėkos raštą su parašais. Jame surašytos auklėtinių padėkos „už pirmuosius žingsnius krepšinyje, už pirmąjį taisyklingą metimą, už komandinį darbą aikštelėje bei už tai, ko išmokė per tuos metus…“ Taip pat įteikė nuotraukų koliažą bei vardinį krepšinio trenerio planšetą. 
 
„Šilutės“ vyrų krepšinio komanda treneriui įteikė įrėmintus vardinius 13 numerio marškinėlius – tokiu numeriu treneris žaidė „Šilutės“ komandoje, o Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis – „Polo“ marškinėlius.

Draugiškos varžybos

Po šios ceremonijos prasidėjo ir lauktos varžybos tarp „Šilutės“ ir „Šilutės SM 99/00“. Susitikimas priminė tikrai draugiškas rungtynes, gal labiau net „žvaigždžių dieną“, kai komandos viena kitos labai nespaudžia, o tiesiog mėgaujasi žaidimu, leisdamos viena kitai atakuoti krepšį ir demonstruoti gražius metimus ar dėjimus iš viršaus. Varžyboms teisėjavo „Šilutės“ legionierius Jeffery Perkins, kuris nepraleido progos ir pajuokauti, taip sukeldamas juoko bangą visoje sporto salėje.

Kėlinukų rezultatai: 33:20, 68:43, 102:54, 142:74 Šilutės vyrų naudai.

Tikėkimės, kad tokio pobūdžio renginių ateityje tik daugės.