Staigmenos aviamodelių varžybose: 8-oji vieta unikaliam šešiamečiui ir šipulių krūva iš 10 000 Eur vertės modelio

Šeštadienį, rugpjūčio 21 d., Armalėnuose, Šilutės aerodrome, aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubas „Skrydis“ (vadovas Kęstutis Paldauskas) septintą kartą surengė radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybas.

Jos skirtos šilutiškio, aviamodeliavimo pradininko, mokytojo Igno Mikalausko atminimo pereinamajai taurei laimėti bei „Lituanica“ pilotų S. Dariaus ir S. Girėno legendinio skrydžio per Atlantą 88-osioms metinėms paminėti.

Vėjuotą šeštadienį Šilutės aerodrome ne tik buvo demonstruojamos įvairiausios radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijos, bet ir rodomos jų galimybės. Vieni radijo bangomis valdomi lėktuvai kilo į padangę ir leidosi, o keletas jų sudužo nukritę ant žemės.

Pasirodymo metu ypač nepavyko klaipėdiečiui Valerijui. Jo reaktyvinio lėktuvo modelis, kainuojantis apie 10 tūkstančių eurų, sudužo į šipulius, o modelio dalys išsilakstė 50 m spinduliu. Dužo ir dar du modeliai: vienas treniruočių metu, o kitas per varžybas.

Mažųjų lėktuvėlių konstruktoriai varžėsi dėl anapilin išėjusio šilutiškio, aviamodeliavimo pradininko, mokytojo Igno Mikalausko pereinamosios taurės. Deja, šiemet taurė iškeliavo į Vilnių.

Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ komandai: Dovydui Stunguriui, Kęstučiui Paldauskui, Alvydui Ruškiui, Evaldui Narušiui, Matui Rageliui, Matui Kanapeckui, Vytautui Steponavičiui ir Valdui Žaliauskui teko varžytis su didžiulę patirtį turinčiais aviamodelių sportininkais iš Vilniaus bei Klaipėdos.

Staigmeną čia pažėrė jauniausias varžybų dalyvis, kaunietis Dovydas Šveisteris. Nors Dovydui dar tik šešeri, tačiau jam pavyko surinkti 961 tašką ir iškovoti 8 vietą.

Pasak Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ vadovo K. Paldausko, jauniausias varžybų dalyvis D. Šveisteris yra unikumas, turintis talentą. Varžybose jis jaučiasi, kaip žuvis vandenyje. Klubo „Skrydis“ veikloje anksčiau dalyvaudavo tik suaugusieji. Šiuo metu klube yra 11 vaikų nuo 13 iki 16 metų. Keturi iš jų pilnai pradėjo konstruoti lėktuvų modelius ir skraidyti.

Šiemet pradėjusiems skraidyti Matui Rageliui ir Matui Kanapeckui taip pat pavyko: pirmasis iškovojo 10-ąją, antrasis 15-ąją vietą. Geriausiai šilutiškių tarpe sekėsi D. Stunguriui, surinkusiam 1002 taškus. Jis iškovojo II vietą ir buvo apdovanotas sidabro medaliu bei sportine taure. Pirmą vietą iškovojo didžiulę patirtį turintis vilnietis Valdemaras Vizbaras (1024 taškai).

Komandinę pirmąją vietą iškovojo vilniečiai – 3287 taškai, antrąją klaipėdiečiai – 3255. Šilutiškiai liko trečioje vietoje, surinkę 3080 taškų.