Staliukai – vizualiai užbaigtam interjerui

Nuo paprastų, mažų prieškambario staliukų iki didelių valgomojo stalų: vieniems tai gali būti kasdien naudojamas svarbus baldas, o kitiems – nereikšminga ir neįdomi detalė. Tačiau staliukas labai dažnai yra ne tik funkcionalus, bet ir užbaigtumo interjerui suteikiantis baldas.

Be jų namai – ne namai

Namuose be stalo trūktų daugybės pasitenkinimą keliančių dalykų. Tai baldai, ant kurių vietą suranda itin daug namuose naudojamų daiktų, prie jų valgoma, dirbama. Vien dėl stalų ir staliukų dauguma kasdienių daiktų atranda savo vietą ir tai leidžia įsiviešpatauti tvarkai.

Kokių staliukų tipų esama?

Staliukų gali būti kelios rūšys. Žinant jas, paprasčiau nuspręsti ir išsirinkti, kas tiks namų interjere. Žemiau aptarti keletas pagrindinių staliukų tipų:

  • skirti televizoriams. Neretas gali turėti papildomų funkcinių dalių: lentynėlių, spintelių. Todėl jie puikiai tiks tiek pačiam mėlynajam ekranui, tiek kitiems svarbiems namų daiktams laikyti;
  • kavos. Šio tipo staliukai svetainėje sukurs vientisumą, „suvienys“ skirtingas kambario dalis ir sukurs pokalbiui tinkančią atmosferą;
  • Kadaise tai buvo tik ypač turtingų ir įtakingų žmonių namų interjero dalis, tačiau dabar jis sparčiai populiarėja. Pasitelkus šį baldą, galima sukurti tobulą grožio kampelį čia pat, savo namuose;
  • žurnaliniai. Šis staliukų tipas itin populiarus darbo kambariuose. Ant jų gali puikuotis naujausi žurnalų numeriai ar kiti įdomūs ir naudingi leidiniai. Tai erdvei suteiks profesionalumo.

Planuojant savo namų interjerą, tokias detales kaip staliukus galima iškart įsivaizduoti, tad verčiau nepalikti jų pasirinkimo paskutinei minutei.

Kaip pasirinkti?

Svarbu prisiminti keletą svarbių aspektų, kurie palengvins, paspartins pasirinkimą.

  • Svarbu įvertinti finansines galimybes ir savo poreikius. Verčiau investuoti daugiau į kokybišką staliuką ir naudotis juo ilgiau, nei pigų keisti kas kelerius metus.
  • Pasirinkus tinkamą baldų saloną, rasti namuose derančio stiliaus baldus bus tikrai lengva.
  • Didelė dalis staliukų modelių gali pasigirti papildomu funkcionalumu: lentynomis, spintelėmis. Jas išnaudojus, būsto tvarkos palaikymas bus paprasta užduotis.
  • Medžiagos, naudotos gamyboje. Tikslingas pasirinkimas remiasi ir į medžiagų atsirinkimą. Staliukai, pagaminti iš natūralių, kokybiškų medžiagų, bus ilgaamžiai. Be to, atsižvelgiant į jas, galima išsirinkti baldą, kurį bus lengviau prižiūrėti ir prireikus priderinti iš naujo kitame interjere.

 Pagal šias gaires susigrupuoti ir pasirinkti tinkamus baldų modelius, komplektus bus vieni juokai. Tinkamai parinkti ir įsigyti, į namus jie atneš harmoniją, funkcionalumą ir užbaigtumo, vientisumo jausmą.

Taigi, lengva pamatyti, kad šis baldas namuose yra reikšmingas ir jokiu būdu neturėtų būti pamirštas. Staliuko pasirinkimas turėtų būti atidžiai apgalvotas tam, kad džiugintų tiek namų gyventojus, tiek svečius savo stilinga išvaizda ir neprilygstamu funkcionalumu.