Štangas kilnojo ne tik vaikinai, bet ir merginos

sunkioji atletika_DSCF0333Gruodžio 14 dieną vyko Šilutės rajono moksleivių asmeninės sunkiosios atletikos pirmenybės, kurias organizavo Šilutės sporto mokykla. Dalyvių buvo iš Vainuto, Rusnės bei, žinoma, Šilutės.

Treneriai Liudas Čičirka ir Laimis Ličinchai, kurie vedė pirmenybes, neslėpė džiaugsmo, kad šią sporto šaką ryžtasi išbandyti ne tik berniukai, bet ir vis daugiau merginų. Šįkart štangas kėlė viena šilutiškė ir viena vainutiškė.

Pirmenybėse dalyvavo 34 sunkiaatlečiai – nuo aštuonmečių iki aštuoniolikmečių. Iš viso mokiniai varžėsi 10-yje svorio kategorijų.

Daug dėmesio sulaukė rusniškio Domanto Lacko ir šilutiškio Manto Ličinchai pasirodymai ant pakylos (sv. kat. iki 37 kg.). Mat šie dešimtmečiai buvo pagrindiniai vienas kito varžovai. Nors abu jie dviem veiksmais iškėlė vienodą svorį (32 kg), bet paties Domanto svoris buvo 200 g didesnis nei Manto. Tad Domantui atiteko sidabras, Mantui – auksas, o trečiąją vietą užėmė Laurynas Auškalnis.

Svorio kategorijoje iki 40 kg I vietą iškovojo vienuolikmetis šilutiškis Manfredas Burzdžius, jis rovimo veiksmu iškėlė 25 kg, išstūmė 40 kg (dvikovės rezultatas – 65 kg). II vieta atiteko Deividui Čiumakovui, III vieta – Dovui Žąsyčiui.

Svorio kategorijoje iki 45 kg čempionu tapo šilutiškis Dovydas Kalvaitis (85 kg (40+45)). Sidabro medaliu apdovanotas Dovydo brolis Laurynas (73 kg (30+43)). Trečias buvo vainutiškis Matas Auškalnis (70 kg (30+40)).
Svorio kategorijoje iki 50 kg geriausiai sekėsi vainutiškiams: I vieta atiteko Eimantui Skergelžiui (62 kg (27+35)), II vieta – V.Jonušui ir III vieta – M.Germanavičiui.

Vainutiškis Justas Paramonovas laimėjo čempiono vardą svorio kategorijoje 70 kg + (97 kg (42+55)). Sidabro medalį pelnė rusniškė Izabelė Šimašiūtė, iškėlusi dviem veiksmais 45 kg (20+25).

Aštuoniolikmetė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleivė Neringa Tarvydaitė šventė pergalę tarp sportininkų, sveriančių iki 59 kg. Ji dvikovėje surinko 100 kg: išrovė 42 kg, išstūmė 58 kg.

Sau lygių varžovų neturėjo Lukas Kordušas (iki 85 kg), šalies čempionatų prizininkas. Jis dviem veiksmais iškėlė 250 kg (110+140). Antroji vieta atiteko Tomui Pakalniškiui (130 kg (55+75)).

Tarp sunkiasvorių (kat. 90 kg ir +100 kg) nugalėjo vainutiškis Valentinas Kurlinkus (165 kg (70+95)) ir šilutiškis Erikas Augustaitis (190 kg (80+110)). Sidabro medalis įteiktas šilutiškiui Lukui Žulkui (90 kg (40+50)).

Po pirmenybių visi sunkiaatlečiai buvo apdovanoti medaliais, o ilgametis sunkiosios atletikos rėmėjas, buvęs sunkiaatletis Rytis Raicevičius visiems dalyviams įteikė po saldžią dovaną.