Startavo krepšinio pirmenybės „Usėnų Dieduko“ taurei laimėti

krepsinis dieduko taure eglinskas F1Prasidėjo 2016 metų Šilutės rajono krepšinio pirmenybės „Usėnų Dieduko“ taurei laimėti. Šeštadienį sužaistos penkerios pirmosios rungtynės.

Iš viso pirmenybėse dalyvauja 12 komandų: trys Šilutės sporto mokyklos komandos – „SM-2000“, „SM-99“ ir „SM-97“; septynios šilutiškių komandos – „Šamai“, „Gluosnis“, „Stumbriai“, „Fen-Team“, „Draugystė“ ir „Pilupis“, taip pat SBA įmonės „Germanika“ komanda bei „Jėga“, kurioje žaidžia vilkytiškiai.

Šeštadienį – startas

Pirmosios rungtynėse susitiko „SM-2000“ (treneris Laimonas Eglinskas) ir „Šamai“ (vadovas Jonas Jaunius). Jaunųjų krepšininkų ir veteranų susitikimas nebuvo labai įdomus.  Ar jaunimas išsigando brandžių vyrų, lakstančių aikštelėje, ar tiesiog „Šamai“ turi daugiau patirties, bet rungtynės baigėsi 34:96 „Šamų“ naudai.

Antrąsias rungtynes žaidė Vilkyčių „Jėga“ (vad. Kristina Uselė ir Danguolė Černeckytė) bei Šilutės „Gluosnis“ (vad. Karolis Matuza). Šios rungtynės buvo įdomesnės, nes žaidimas buvo apylygis. Nuskambėjus finalinei sirenai švieslentė rodė 58:65, pirmąja pergale džiaugėsi „Gluosnis“.

Iškart po jų aikštėje pasirodė dar viena Sporto mokyklos komanda „SM-99“ (treneris Alius Rauluševičius) bei „Stumbriai“ (vad. Eimantas Mickus). Šių komandų susitikimas baigėsi labai netikėtai: visas rungtynes pirmavę „Stumbriai“, kurie turėjo net dviženklį pranašumą, ketvirtojo kėlinio pabaigoje tapo besivejančiąja komanda, kuriai taip ir nepsisekė pavyti jaunųjų Sporto mokyklos auklėtinių. Rezultatu 87:83 „Stumbriams“ teko pripažinti skaudų ir netikėtą pralaimėjimą.

„Fen-Team“, kuriai vadovauja Kęstas Vaičiūnas ir „Draugystė“, prie kurios vairo stovi Gediminas Mirauskas, – tai dvi komandos, kurioms žaidžiant netrūksta nei intrigų, nei gražių žaidybinių momentų. Po įdomios ir atkaklios kovos tik trečiajame kėlinyje „Fen-Team“ pradėjo įrodinėti savo pranašumą, pabėgdama nuo varžovų 15 taškų skirtumu, o rungtynes laimėjo rezultatu 105:91.

Ričardo Stankaus vadovaujami „Ereliai“ – tai buvę Sporto mokyklos auklėtiniai, kurie savo komandą pastiprino žaidėjais, kurie pernai žaidė kitose rajono komandose. Tai nemažai žadanti komanda, kuri ir gerbėjų turi nemažą būrį. „Ereliai“ pirmąsias rungtynes žaidė su „Germanika“, kuriai vadovauja Laurynas Žitkus. Įpusėjus pirmajam kėliniui vadžias į savo rankas perėmė „Ereliai“, o trečiame kėlinyje jie visai nutolo nuo varžovų 60:42. Po 4 kėlinių niekas labai nepasikeitė, ir pergale 79:64 džiaugėsi „Ereliai“.

Sekmadienį – tęsinys

Kai prasideda rajoninės varžybos, sportininkams laisvų savaitgalių nebėra. Sekmadienį 10 val. pirmosios dvi komandos jau darė apšilimą ir laukė teisėjo švilpuko, kad  galėtų pradėti žaidimą. „Šamų“ ir „Gluosnio“ susitikimas du kėlinius buvo apylygis, bet veteranai „Šamai“ nelabai moka pralaimėti, tad susiėmė ir trečiajame kėlinyje išsiveržė 11 taškų skirtumu. Ketvirtajame kėlinyje savo pranašumą „Šamai“ dar padidino ir šventė pergalę 79:64.

Iškart po to akistata įvyko tarp „SM-97“ ir „Fen-Team“. Tai buvo daug nervų kainavęs mačas ir žaidėjams, ir sirgaliams, ir teisėjams bei sekretoriatui. Jau nuo pirmųjų minučių aikštelėje jautėsi įtampa, nepasitenkinimas teisėjų darbu, buvo daugiau diskutuojama apie skirtas pražangas nei žaidžiamas krepšinis. Bet gavusios porą techninių pražangų bei diskvalifikacinę pražangą komandos apsiramino ir pagaliau (tik ketvirtajame kėlinyje) pradėjo žaisti krepšinį. Po 4 kėlinių rezultatu 113:82 pergale džiaugėsi „SM-97“ komanda, kuriai vadovauja Kęstutis Šernius.

Kitai Šilutės sporto mokyklos komandai „SM-99“ tądien pavyko išplėšti pergalę rezultatu 59:54 prieš Vilkyčių „Jėgą“.

Po šių rungtynių aikštelėje jėgas išbandė „Pilupis“ ir „Germanika“, pastaroji patyrė triuškinantį pralaimėjimą rezultatu 88:61.

Sporto mokyklos auklėtiniams „SM-2000“ nepavyko įveikti „Stumbrių“, pastarieji laimėjo 94:58.

Prireikė dviejų pratęsimų

Sekmadienio paskutinės rungtynės užtruko ilgiausiai – „Ereliai“ ir „Draugystė“ iš paskutiniųjų siekė pergalės, todėl prireikė dviejų pratęsimų.

Rungtynės visą laiką buvo apylygės. Po pirmojo kėlinio 1 tašku pirmavo „Draugystė“, po dviejų – irgi 1 tašku varžovus aplenkė „Ereliai“. Po 3 kėlinių „Ereliai“ turėjo jau 2 taškų persvarą, bet iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Draugystei“ pavyko išsiveržti į priekį. Tolimu metimu, o paskutinėmis sekundėmis – ir metimu iš po krepšio „Ereliai“ sulig sirena išlygino rezultatą bei iškovojo pratęsimą.

Vieno pratęsimo neužteko, nes jis taip pat užsibaigė lygiosiomis 94:94. Dar vieno pratęsimo metu komandos vėl ėjo taškas į tašką, ir dauguma sirgalių šnekėjo, kad šios rungtynės niekada nesibaigs. Bet likus vos kelioms sekundėms „Erelių“ žaidėjui buvo skirta nesportinė pražanga, dėl kurios aiškintis prie teisėjo puolė kitas „Erelių“ atstovas. Už tai irgi pelnė techninę pražangą. Tai buvo tikra dovana „Draugystei“, kuri ir laimėjo šias ilgai užsitęsusias rungtynes rezultatu 104:108.

Kiti turnyro dalyvių susitikimai vyks įsimylėjėlių dieną – vasario 14-ąją, planuojama sužaisti penkerias varžybas.