Startavo teisinių žinių konkursas „Temidė“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ I etapas. Konkursas jau penktus metus organizuojamas kartu su Tauragės AVPK Šilutės policijos komisariatu, siekiant ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti pilietiškumą, diegti atsakomybės sampratą.

Klausimus moksleiviams parengė policijos pareigūnė J. Kaktienė.

Konkurse žinias pasitikrino Pirmosios gimnazijos komanda „Pelėdžiukai“, Vydūno gimnazijos „TEMaIDĖja VEŽA“, Pamario progimnazijos „Pamariukai“, Saugų Jurgio Mikšo mokyklos „Lamatiečiai“, Vilkyčių mokyklos „Vilkai“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos „ŽNG – kriminalistai“ bei Vainuto gimnazijos „Įstatymas ir tvarka“. Moksleivius lydėję mokytojai irgi susibūrė į komandą „Tvarka ir teisingumas“ ir kartu pasitikrino teisines žinias.

Klausimus apie LR Konstituciją, Kelių eismo taisykles, Baudžiamąjį ir Administracinių nusižengimų kodeksus, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą paruošė bendruomenės pareigūnė Jurgita Kaktienė.

Jau kelis metus nugalėtojų pozicijos neužleidžia Vydūno gimnazistai, kurie ir šiemet laimėjo I etapą. II vietą užėmė Pirmosios gimnazijos, III – Vilkyčių pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Kovo 10 d. Šilalės, Tauragės bei Pagėgių mokyklų moksleiviai konkurse dalyvavo virtualiai – „Kahoot“ platformoje, kur galėjo tartis ir atsakinėti į klausimus.

Šiai viktorinai klausimus paruošė Šilalės policijos komisariatas, nugalėjo Šilalės r. Kvėdarnos gimnazijos komanda. Konkurse iš viso dalyvavo 101 teisinėmis žiniomis apsiginklavęs jaunuolis. Laimėtojai pateko į kitą etapą.