Startavo visų lauktos krepšinio pirmenybės

rajono pirmenybes_fen_team_pilupisSausio 21 dieną startavo Šilutės rajono krepšinio pirmenybės, kuriose dalyvauti užsiregistravo 12 komandų.

Ne paslaptis, kad į finalines pirmenybių varžybas susirenka daugiau žiūrovų nei į Nacionalinės krepšinio lygos varžybas. Aistruoliai laukia sportinių intrigų ir puse lūpų kalba, kad pernai metų čempionai – Žemaičių Naumiesčio „Pilupis“ – nenusiteikęs perleisti čempionų titulo. Pernai bronzą iškovojo „Fen Team“. Gal jie šiemet nušluostys visiems nosį? O gal nauja „Vandentiekio“ komanda įneš naujovės gurkšnį?

Kad būtų atsakyta į visus šiuos žiūrovams rūpimus klausimus, reikės palaukti iki balandžio, nes tada planuojami rajono pirmenybių finalai.

Šilutės rajono pirmenybes, kaip ir kasmet, organizuoja VšĮ „Šilutės sportas“. Komandų dalyvių skaičius nuo pernai nesikeičia, tik rungtynių sistema šiemet kitokia.

Šiemet komandos nepadalintos pagal pajėgumą į dvi grupes. Pirmajame pirmenybių etape kiekviena komanda sužais net po 11 rungtynių.

Atkrintamųjų rungtynių serija tęsis iki dviejų pergalių, o į atkrintamąsias rungtynes yra vos 8 kelialapiai. Komandos, kurios nebus patekusios į šaunųjį aštuntuką, savo varžybų maratoną baigs, o kitos toliau eis pergalės link.

Šaunusis komandų dvyliktukas: Sporto mokykla – 1999 (treneris A.Rauluševičius), Sporto mokykla – 2000 (treneris A.Kuncaitis), Sporto mokykla – 2001 (treneris P.Jonikas), Žemaičių Naumiesčio „Pilupis“ (vadovas M.Lileikis), Šilutės „Fen Team“ (K.Vaičiūnas), „Draugystė“ (G.Mirauskas), Vilkyčių „Jėga“ (D.Černeckytė, K.Uselė), „Stubriai“ (E.Mickus) ir Švėkšnos rinktinė (A.Stonis), „Šamai“ (J.Jaunius), „Vandentiekis“ (V.Urbonas), „Germanika“ (L.Žitkus).

Iki atkrintamųjų kovų įvyks 66 rungtynės. Sausio 21-22 dienomis jau sužaistos pirmos 6 rungtynės.

Sporto mokyklos komandų SM-1999 ir SM-2000 rungtynėse I kėlinį dviem taškais laimėjo SM-2000 (18:20), bet pirmaujančiųjų vaidmeniu jie pasidžiaugė tik tame kėlinyje. II kėlinyje jie pelnė vos 6 taškus, tuo tarpu A.Rauluševičiaus auklėtiniai sumetė 24 taškus ir ženkliai išsiveržė į priekį. Po visų 4 kėlinių triuškinančią pergalę 85:56 iškovojo SM-1999.

„Fen Team“ ir „Draugystė“ pernai kovojo dėl III vietos ir tada „Fen Team“ palaužė „Draugystę“ rezultatu 107:77. Šiemetinis susitikimas  panašus, nes vėl pergalė atiteko „Fen Team“, rezultatu 84:68.

Sausio 22 dieną sužaistos dar ketverios rungtynės: Šilutės „SM-2001“ laimėjo rezultatu 92:80 prieš „Stubrius“ o „Pilupis“ rezultatu 101:68 – prieš „Šamus“.
rajono krepsinio_pirmenybes_vandentiekis_germanika
Trečiose rungtynėse susitiko naujokai „Vandentiekis“ ir „Germanika“. Naujokai nepaliko vilčių senbuviams ir rezultatu 111:76 sutriuškino „Germaniką“.

Paskutinės tos dienos rungtynės buvo tarp „Vilkyčių“ ir „Švėkšnos“. Abi komandos žaidė apylygiai: „Švėkšnai“ išsiveržus į priekį komandos lyderiams leidžiama atsisėsti ant atsarginio suolelio pailsėti, tuo pasinaudoję vilkytiškiai vėl priartėja prie varžovų. Po finalinės sirenos pergalė švietė „Švėkšnai“ 77:71.

Trečiadienį, sausio 25 d., rajono pirmenybėse įdomų žaidimą pademonstravo „Fen Team“ ir „Pilupis“. Rungtynių pradžia palankesnė buvo „Pilupio“ komandai. Pats komandos vadovas M.Lileikis tritaškius mėtė gan užtikrintai, ir tai labai išmušdavo iš vėžių „Fen Team“. III kėlinyje „Fen Team“ krepšininkai susiėmė ir sumažino varžovų pranašumą. Po 3 kėlinių jie pirmavo vienu tašku (52:51), o po 4 kėlinio pergalės „Fen Team“ šoko pergalės šokį (71:68).

Iškart po šių rungtynių į aikštelę išbėgo „Stubriai“ ir „Germanika“. Pastaroji komanda nuo pat pradžių paėmė vadeles į savo rankas, „Stubriai“ visada buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Bet pavyti taip ir nepavyko, teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 54:64.

Artimiausios pirmenybių rungtynės vyks šeštadienį, sausio 28 d.: 12 val. žais SM-2000 su Švėkšnos rinktine, 13.30 val. jėgas išbandys „Vandentiekis“ ir Vilkyčių „Jėga“.

Sekmadienį, sausio 29 d., nuo 11 val. vyks dar 4 rungtynės.